• Święto Szkoły
          • Święto Szkoły

          • Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencji mieszkańców Starogrodu, który zginęli w czasie II wojny światowej. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, pani dyrektor szkoły E. Kaczmarek i pani sołtys K. Iwańska dokonali odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary. Gimnazjaliści w uroczysty sposób odczytali Apel Poległych. Uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli film poświęcony patronce szkoły Irenie Sendlerowej po czym wykonali przepiękne plakataty z kwiatami dla pani Ireny. Tego dnia odbyło się również pasowanie uczniów klas I szkoły podstawowej i I gimnazjum.

        • Program Instalig
          • Program Instalig

          • Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

            Program jest wykorzystywany do nauki ortografii przez panie nauczycielki A. Matus, J. Grygorowicz w klasach IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum, a także przez panią D. Krawiec do nauki języka angielskiego w klasie IV.

        • Akcja "Jestem widoczny, jestem bezpieczny"
          • Akcja "Jestem widoczny, jestem bezpieczny"

          • 24 września 2015 roku 29 dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I pod opieką wychowawczyń Pań Małgorzaty Kweli i Magdaleny Skorupskiej oraz rodziców: Pań Justyny Ciechowskiej – Felisiak i Moniki Syrek wzięły udział w akcji profilaktycznej „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”.

            Akcja ta jest organizowana po raz kolejny przez Caritas Diecezji Toruńskiej we współpracy
            z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Toruniu, Komendą Miejską Policji w Toruniu, Strażą Miejską w Toruniu i Grupą Ratownictwa PCK Toruń.

            Dzieci tego dnia udały się Ośrodka Szkoleniowego Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku.
            W specjalnie przygotowanym przez toruński WORD „miasteczku drogowym” odbyły się zajęcia i konkursy, prowadzone przez pracowników tego ośrodka, policjantów, strażników miejskich. W ten sposób utrwalały i poszerzały swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz sposobu zachowania w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwo, np. „Co robić, gdy zaczepi nas osoba obca?”.   Każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową, nagrody konkursowe oraz poczęstunek.

        • Tydzień Ruchu 2015
          • Tydzień Ruchu 2015

          • W dniach 21-22 września 2015 roku w ramach Ogólnoeuropejskiej Kampanii Promującej Aktywność Fizyczną i Zdrowy Styl Życia NOWWEMOVE – Tydzień Ruchu 2015 został zorganizowany w naszej szkole bieg po schodach. Organizatorami tego biegu był UKS Tarpan oraz Zespół Szkół  w  Starogrodzie. Imprezę wspierała  Gmina Chełmno oraz sołtys Starogrodu p. Krystyna Iwańska. W zawodach uczestniczyli prawie wszyscy uczniowie naszych szkół.  Zawodnicy ze szkoły podstawowej mieli do pokonania tylko  schody na Górze Zamkowej, natomiast gimnazjaliści dodatkowo biegli także wokół Góry Zamkowej.

              W kategorii Szkoła Podstawowa  -najszybciej tę trasę pokonały dziewczęta :  Kinga Kulwicka, Julia Geppus, Kamila Kulwicka ; chłopcy: Bartosz Hinc i Damian Szymkowski , Jakub Raniszewski ,Andrzej Post.

            W kategorii gimnazjum najlepsze były: Klaudia Frąckiewicz, Julia Bereza i Katarzyna Pałaszewska  oraz Marcel Dobrzyński, Kamil Chojnacki i Dominik Majkowski.

              Zwycięzcy  otrzymali koszulki i drobne upominki, a wszyscy uczestnicy biegu pamiątkowe dyplomy
             i opaski odblaskowe. Nagrody wręczali:  pani Renata Piękoś  nauczycielka wychowania fizycznego oraz pan Michał Rosiński reprezentujący UKS Tarpan.

            Zawody były bardzo udane, pogoda nam dopisała, humory również.

        • Sprzątanie świata
          • Sprzątanie świata

          • Ta akcja to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.Uczniowie Zespołu Szkół w Starogrodzie zbierali śmieci w miejscowościach, w których mieszkają. Dzięki takim akcjom nasze otoczenie staje się czystsze i bardziej przyjazne.

          • Warsztaty "Pierwsza pomoc przedmedyczna"

          • O tym jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy, gdy dojdzie do wypadku wiedzą wszyscy. Uczniowie klasy piątej szkoły podstawowej i gimnazjaliści z klas pierwszej i trzeciej, by utrwalić swoją wiedzę uczestniczyli w warsztatach „Pierwszej pomocy przedmedycznej”. Pan ratownik przypomniał zebranym zasady udzielania pierwszej pomocy i pokazał jak wykonać masaż serca, a następnie uczniowie samodzielnie wykonywali ćwiczenia  ratujące życie.

          • Światowy Dzień Książki

          • Z okazji corocznego Dnia Książki Gminna Biblioteka Publiczna w Starogrodzie zaproponowała uczniom naszej szkoły szereg konkursów. Podsumowanie i wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

            W konkursie plastycznym, polegającym na wykonaniu ilustracji do ulubionej książki, zwyciężyli:

            I – Antoni Geppus i Amelia Kosińska,

            II – Justyna Baumgart i Joanna Szmelc,

            III – Krzysztof Gronowski i Natalia Tomaszewska.

            Klasy IV-VI pod opieką polonistek pań – Joanny Grygorowicz i Agnieszki Matus napisały listy, w których poleciły swoją ulubioną książkę. Najciekawsze prace napisali:

            I – Wiktoria Grajewska,

            II – Zuzanna Leszczyńska,

            III – Roksana Hinc i Barosz Hinc.

            Gimnazjaliści musieli zmierzyć się z formą rozprawki. Nagrodzone prace napisały:

            I – Weronika Pyłka,

            II – Klaudia Frąckiewicz,

            III – Karolina Geppus.

            Uczniowie klasy II i III wzięli udział w konkursie pięknego czytania.

            Z klasy pani Hanny Kułakowskiej najpiękniej przeczytali uczniowie:

            I – Amelia Kosińska i Justyna Baumgart,

            II – Natalia Tomaszewska i Jakub Brandt,

            III – Krzysztof Gronowski.

            Pani Małgorzata Kwela wybrała dla swoich uczniów teksty popularnonaukowe o zwierzętach.

            Najpiękniejszym czytaniem zachwyciły:

            I – Antonina Kromp,

            II – Wiktoria Boruszak i Karmela Dekowska,

            III – Józefina Geppus i Martyna Głowacka.

            Organizatorką obchodów była pani Mirosława Przybycień-Rybak.

          • "Uczniowie uczą uczniów"

          • Dnia 23.06.2015r. gościliśmy w naszej szkole uczniów  ZS CKP w Grubnie wraz z nauczycielką języka niemieckiego Panią Teresą Światłą. Wzięliśmy udział z projekcie organizowanym przez Goethe-Institut pt. „Uczniowie uczą uczniów”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych z nauczycielką Danutą Sergot. W trakcie lekcji uczniowie uczyli się języka niemieckiego poprzez gry dydaktyczne udostępnione przez Instytut.  Uczniowie obydwu szkół świetnie się bawili i mieli okazję bliżej się poznać, a wspólnej zabawie towarzyszyła miła atmosfera.

        • XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "O Pióro Starosty Chełmińskiego"
          • XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "O Pióro Starosty Chełmińskiego"

          • Już poraz kolejny w murach naszej szkoły spotkali się uczniowie szkół podstawowych powiatu chełmińskiego, by rywalizować
            o tytuł Mistrza Ortografii powiatu chełmińskiego klas I-III i IV-VI.


            W tym roku  Mistrzem Ortografii w klasach I-III szkoły podstawowej została Oliwia Młynarska ze Szkoły Podstawowej w Kolnie, II miejsce zajął Aleksander Karczewski ze Szkoły Podstawowej w Unisławiu, zaś III miejsce uzyskała Monka Harłozińska ze Szkoły odstawowej w Małych Łunawach.

            W kategorii klas IV-VI tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Krzysztof Pałucki ze Szkoły Podstawowej w Unisławiu, II miejsce przypadło
            w udziale Dorocie Urtnowskiej ze Szkoły Podstawowej w Małych Łunawach, a III Michałowi Węglowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie.

            Nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli  Starosta Chełmiński Zdzisław Gamański oraz Dyrektor Szkoły
            w Starogrodzie Ewa Kaczmarek.

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy w aktywny sposób. Na boisku szkolnym stanęły dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, basen z piłkami oraz dart. Każdy mógł spróbować wszystkich atrakcji, a także wziąć udział w Szkolnych Igrzyskach Lekkoatletycznych oraz turnieju piłki nożnej. Uczestnicy wspaniale się bawili zwłaszcza, że pogoda również  dopisała.

        • Wycieczka do Krakowa
          • Wycieczka do Krakowa

          • W tym rku szklnym gimnazjaliści wybrali się na pięciodniową wycieczkę do Krakowa - Wieliczki - Oświęcimia i Częstochowy. Mieli okazję zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Auschwitz - Birkenau, a także Kazimierz - żydowską dzielnicę Krakowaoraz  Stare Miasto wraz zamkiem królewskim na Wawelu. Ostatniego dnia wycieczki poznali historię klasztoru na Jasnej Górze. Wycieczkę zorganizowały panie: Joanna Grygorowicz, Renata Piękoś i Ewa Kaczmarek.

        • Wycieczka do Stegny
          • Wycieczka do Stegny

          • Uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Stegny. W czasie wyjazdu poznali tajniki pracy rybaka, historię bursztynu, zwiedzili również strusią farmę.

        • Szkolny Konkurs Piosenki "Złota nutka"
          • Szkolny Konkurs Piosenki "Złota nutka"

          • 22 maja 2015r. odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Szkolnej „Złota nutka”. Uczestnicy zmagań zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe, których oceniało jury w składzie: pani dyrektor Ewa Kaczmarek oraz pani Magdalena Kubisztal. W I kategorii (klasy I-II) wystąpiło 11 uczniów. Bezapelacyjnie I miejsce zajął duet Roksana Wohlfeil i Miłosz Grygorowicz w piosence „Witamy wiosnę”, II Krzysztof Gronowski, zaś III Partycja Stefańska i Filip Buchholz. W II kategorii (21 uczestników z klas III-IV) I miejsce wywalczyła Weronika Polińska, II Joanna Szmelc, III Jassica Krzywdzińka. W III najstarszej kategorii, czyli klasy V-VI i gimnazjum, jury przyznało dwa pierwsze miejsca, które przypadło Wiktorii Grajewskiej za utwór „We are the champions” oraz Jakubowi Zarembie - „Do zakochania jeden krok”, II zajęła Zuzanna Leszczyńska oraz duet Szymon Sabatowski i Stanisław Gronowski. Publiczność dopisała nagradzając gromkimi brawami i wspierając napisami występujących oraz wspaniale się bawiąc. Opiekunem konkursu była pani Ilona Lewandowska.

        • Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja
          • Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

          • Klasa I gimnazjum zaprezentowała w formie kabaretowej scenki związane z wydarzeniami historycznymi. Widzowie mogli również obejrzeć prezentacje mutimedialną poświęconą wydarzeniom związanym z uchwaleniem Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość przygotowały panie: D. Krawiec i B. Mazurkiewicz.

        • Pierwszy Dzień Wiosny
          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Z okazji Dnia Wiosny pierwszoklasiści przygotowali krótkie przedstawienie, w którym w zabawny sposób przedstawili budzenie się wiosny do życia. Następnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli zaprezentować swoje talenty w szkolnym konkursie „Mam talent”. W tym roku I miejsce zajęła A. Pachuta uczennica klasy III gimnazjum, która zagrała tak na perkusji, że oczarowała nie tylko jury, ale i całą publiczność. Uroczystość przygotowały panie M. Woźniak i H. Kułakowska.

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          • Uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią panią G. Bukowską i pedagog panią M. Kubisztal przygotowali przedstawienie poświęcone najsłynniejszym kobietom w historii ludzkości. Po inscenizacji piątoklasiści złożyli wszystkim kobietom najserdeczniejsze życzenia i rozdali słodkie upominki.

        • Kampania "Ja czytam"
          • Kampania "Ja czytam"

          • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Ja czytam”,  której celem jest rozwijanie kompetencji czytania, co MEN uznaje za kluczowe zadanie szkoły.  Celem kampanii jest stworzenie w szkole Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych, podczas których uczniowie dyskutują na temat przeczytanej książki. Społeczność Ja czytam! tworzą  nauczyciele,  uczniowie,  w dyskusji mogą tez wziąć  udział rodzice oraz pisarze, poeci i twórcy. Wszyscy spotykają się w ramach klubów w szkole  lub poza nią  podczas lekcji wykraczającej poza ramy lekcji tradycyjnej.   Klubowicze wspierają się wzajemnie dzięki forum dyskusyjnemu na Facebooku.

        • Walentynki
          • Walentynki

          • To dzień szczególny, w którym okazujemy sobie wiele czułości i miłości. Od rana w szkole działała poczta walentynkowa za pomocą, której można było przesłać dowody sympatii kolegom, koleżankom, a także pracownikom szkoły i nauczycielom. Został również przeprowadzony „konkurs Szalonych Fryzur”. Uczestnicy dołożyli wszelkich starań, by ich fryzury były szalone. Podsumowaniem szkolnych walentynek był konkurs recytatorski „Miłość niejedno ma imię”, który wygrała W. Grajewska, drugie miejsce zajęła M. Patuła a trzecie przypadło w udziale W. Lisewskiemu. Następnie uczestnicy koła teatralnego zaprezentowali scenki przedstawiające na przestrzeni wieków to wspaniałe uczucie jakim jest miłość.

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • W tym roku Babcie i Dziadkowie z okazji swojego święta zostali zabrani w „podróż po Europie”. Jak zwykle wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, by obejrzeć przygotowane przez wnuki i nauczycieli tańce, piosenki i scenki kabaretowe z różnych krajów europejskich. Na końcu uroczystości cała społeczność uczniowska zaśpiewała uroczyste „Sto lat”. Występy dzieci umilił gościom słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.