• Onko-Mikołaje

• W tym roku wzięliśmy udział we wspaniałej akcji charytatywnej Onko –Mikołaje, celem jej było przekazanie zabawek, sprzętu audio, słodkości, materiałów plastycznych na rzecz dzieci leczonych na oddziałach onkologicznych naszego regionu.  Akcję wsparli rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły. Pani Karolina Kujawska, mama Aurelki z oddziału przedszkolnego pomogła w transporcie

• Loteria fantowa

• 25 listopada odbyła się pierwsza w historii szkoły charytatywna loteria fantowa. Celem jej było pozyskanie środków na rehabilitację ucznia naszej szkoły Pawła Polińskiego. A organizatorami były Magdalena Skorupska, Mariola Woźniak.  Uczniowie i pracownicy szkoły przynieśli bardzo dużo fantów w postaci: gier, puzzli, lalek, samochodów, przyborów plastycznych.  Każdy mógł kupić los za kwotę 2 lub 5 złotych. Bardzo często do skarbonki trafiały wyższe kwoty za los, dzięki czemu udało nam się uzbierać 1735 zł.

• Dzień Życzliwości

• 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Tego dnie uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto, gdyż uznaje się, że jest to kolor związany z kreatywnością i życzliwością. Każda klasa obejrzała filmy dotyczące życzliwości, a następnie uczniowie z klas IV-VIIII opracowali Kodeksy Życzliwości, a dzieci z klas I-III rysunki promujące życzliwe zachowania. Każdy uczeń mógł też zapisać i zawiesić miłe słowa na Szkolnym Drzewie Życzliwości. Był to wyjątkowy dzień pełen życzliwych słów, uśmiechów i pozytywnych emocji. Pamiętajmy, by być życzliwym  na co dzień, bo życie wówczas jest dużo bardziej przyjemne.

• Zajęcia w Klubie Wojskowym

• 11 listopada, to Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas I - III wzięli udział w bardzo interesującej lekcji o tematyce patriotycznej, pt. „Mały Patriota – symbole narodowe”, w Klubie Wojskowym przy 3 Włocławskim Batalionie Drogowo – Mostowym w Chełmnie. Uczestnicy mieli okazję utrwalić pojęcie symboli narodowych, przeszli też „szkolenie wojskowe”, wzięli udział w zabawach integracyjnych. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

• Podsumowanie akcji "Zbiórka nakrętek"

• 13 października nastąpiło podsumowanie akcji zbiórki nakrętek, w którym zwyciężyli uczniowie dwóch klas. Mianowicie klasa I oraz po raz trzeci klasa 5. W tym roku udało nam się uzbierać około 200 kg nakrętek, które zostały przeznaczone na leczenie Kubusia Dąbrowskiego.

• Zbiórka kasztanów

• Na przełomie września i października odbyła się zbiórka kasztanów, której celem było pozyskanie funduszy na zakup nagród do szkolnych konkursów.  Była ona o tyle emocjonująca, że nagrodami i były darmowe pizze do Pizzerii Fenix w Kijewie. Właścicielka pizzerii – Paulina Sobieralska, kiedy dowiedziała się o tak dużym zaangażowaniu uczniów postanowiła przekazać 10, a nie jak pierwotnie było ustalone 3 pizz do uczniów, którzy uzbierają najwięcej kasztanów. Po zważeniu okazało się, że przyniesiono do szkoły ponad 1000 kg kasztanów, z czego pozyskano 830 zł.

• Spotkanie z żołnierzem

• Dnia 5 października 2021 roku odbyło się  w naszej szkole spotkanie  z żołnierzem Wojska Polskiego plut. Arturem Pobutkiewiczem.   Pan Artur na co dzień pracuje  w 8 Batalionie Remontowym w Kołobrzegu, brał także udział w kilku misjach w Iraku i Afganistanie. Bardzo ciekawie opowiadał  o swojej pracy, o służbie, o misjach ,w  których brał udział. Pokazywał też zdjęcia
            i prezentacje. Dowiedzieliśmy się o przeżyciach i emocjach, które mu towarzyszyły, a także mogliśmy usłyszeć o życiu zwykłych ludzi mieszkających w tych krajach. Pan Artur zaprezentował nam też sprzęt wojskowy, mogliśmy więc przymierzyć maskę przeciwgazową czy hełm wojskowy.

• Akcja Bohater.ON

• W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu BOHATER,ON W NASZEJ SZKOLE. Na wstępie zapoznaliśmy się z celami i założeniami programu, potem po kilku przeprowadzonych zajęciach przybliżających przebieg Powstania Warszawskiego oraz sylwetki powstańców, wykonaliśmy Kartki dla Powstańców.

W ten sposób mogliśmy podziękować Powstańcom za walkę o Polskę, za trud i poświęcenie, za to, że teraz możemy żyć w wolnym kraju, za co tylko chcieliśmy  Im podziękować…. Pokazaliśmy też ,że o nich pamiętamy.

Zebraliśmy 38 kartek, które wysłane zostały na adres Fundacji Sensoria.  Fundacja rozprowadzi je do wybranych przez nas Powstańców.

Akcja trwała od 1 .09 do 30 .11. 2021.

• Konkurs plastyczny "Kartka świąteczna -Boże Narodzenie z logo 3 Batalionu Drogowo-Mostowego 2021"

• W grudniu Klub 3 Batalionu Drogowo – Mostowego przeprowadził konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych w naszym regionie pt. „Kartka świąteczna – Boże Narodzenie z logo 3 Batalionu Drogowo - Mostowego”.

Celem organizowanego cyklicznie konkursu było zaprezentowania talentu plastycznego uczestników konkursu oraz kreowanie pozytywnego wizerunku naszej jednostki.

Uczestnicy mieli wykonać kartki świąteczne z logo 3 Batalionu Drogowo – Mostowego w dowolnej technice. II miejsce w konkursie zajął uczeń klasy VII Wojciech Wołoszyn.