• Konkurs "Najpiękniejsza palma wielkanocna"
          • Konkurs "Najpiękniejsza palma wielkanocna"

          • Uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w XI edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego dla szkół podstawowych 
            ,,Najpiękniejsza palma wielkanocna". Prace zostały przekazane do organizatora konkursu: Szkoły Podstawowej nr 3 
            w Toruniu.
            Palmy wykonane przez uczniów zaprezentowane zostaną na kiermaszu wielkanocnym, z którego dochód przekazany 
            zostanie na cele charytatywne. 
            Palmy przygotowali:
            
            Oliwia Jarocka kl. V
            Bartosz Hinc kl. VI
            Andrzej Post kl. VI
            Julia Post kl. O
            Małgorzata Felisiak kl. I
            
            Dziękujemy za włączenie się w tą szlachetną inicjatywę uczniom i uczennicom z naszej szkoły.
            B. Mazurkiewicz
        • Spotkanie z kuratorem sądowym
          • Spotkanie z kuratorem sądowym

          • W naszej szkole gościliśmy kuratora sądowego panią Hannę Mistelską oraz pana Mariusza Mackojcia, z Sądu Rejonowego w Chełmnie. Kurator przyjęła nasze zaproszenie i spotkała się z uczniami klasy VI szkoły podstawowej oraz  I – III gimnazjum, na godzinie wychowawczej. Pani Mistelska wytłumaczyła uczniom, kto to jest kurator i jakie są rodzaje, jak można nim zostać i jak wygląda codzienna praca i zadania w tym zawodzie.

            Kurator opowiedziała, jakimi sprawami zajmuje się. Omówiła przepisy prawne, a także poruszyła tematy dotyczące m.in. wagarowania, wulgaryzmów, agresji słownej i fizycznej, kradzieży, cyberprzemocy itp. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem.

            Na zakończenie gość odpowiadała na pytania słuchaczy.

        • Konkurs krasomówczy "Opowiadamy mity greckie"
          • Konkurs krasomówczy "Opowiadamy mity greckie"

          • Na lekcji historii miał miejsce konkurs krasomówczy pt. „Opowiadamy mity greckie”. Każdy z występujących uczniów wcielił się w postać boga lub bogini greckiej i  był  oceniana przez koleżanki i kolegów z klasy. Pod uwagę były brane przygotowane kostiumy, atrybuty bogów, oczywiście płynność wypowiedzi. Wszyscy z wielką niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajął Radosław Reszczyński, jako Posejdon, II- Tobiasz Grajewski- Zeus , zaś III Daniel Syrek- Hefajstos. Konkurs zorganizowała p. Ilona Lewandowska.

        • Szlachetna Paczka - podsumowanie akcji
          • Szlachetna Paczka - podsumowanie akcji

          • Właśnie otrzymaliśmy podziękowanie za kolejny udział w akcji "Szlachetna Paczka". Pragniemy się nim z wszystkimi podzielić i podziękować za duże zaangazowanie uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły i nauczycielom.

            "Z całego serca dziękuję Państwu za wybór Rodziny i owocną współpracę, za otwartość na potrzeby innych. Przygotowując paczkę Państwo wnikliwie i uważnie czytali opis Rodziny i realizowali wszystkie marzenia i oczekiwania każdego z jej członków. Paczki były pięknie zapakowane, dostarczone samochodem strażackim, co dla chłopców było też wielką atrakcją. Nie okazali tego na początku, ale w późniejszej rozmowie bardzo za to podziękowali. Wierzę, że okazane serce, czas włożony w przygotowanie paczek oraz olbrzymie zaangażowanie rodzi kolejne DOBRO a cicha i pokorna pomoc jest wynagradzana. Jeszcze raz dziękuję za współpracę i życzę dużo miłości i dobroci od innych.

            Rodzina z wdzięcznością dziękuje za otrzymaną pomoc. Dla Darczyńców dzieci samodzielnie wykonały laurki i je wręczyły. Starały się, aby były one jak najładniejsze."

        • Wyjazd do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy
          • Wyjazd do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

          • Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej pod opieką pań J. Grygorowicz i A. Matus uczestniczyli w wyjeździe do Bydgoszczy do Miejskiego Centrum  Kultury. Mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Historia Kopciuszka” w wykonaniu aktorów Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino. Opowiada on historię młodej dziewczyny, którą wszyscy doskonale znają. Kopciuszek swoje dzieje  opowiedział  dwóm myszkom. Uczniowie ujrzeli historię pełną zwrotów akcji, magii i zabawnych zdarzeń. Wszystko zostało opowiedziane zabawnym tekstem oraz przebojowymi piosenkami. Na scenie zagrali żywi aktorzy, lalki i maski. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej poprowadzonej przez dyrektora Bydgoskiego Teatru Buratino. Prowadzący zapoznał wszystkich z techniką budowy lalki teatralnej i procesem jej powstawania. Opowiedział również o różnych rodzajach lalek w teatrze oraz pokazał je widzom. Wybrani widzowie zostali zaproszeni na scenę teatru i mogli samemu spróbować poanimować lalkami.

        • Egzamin z wolności w Liceum Ogólnokształcącym w Chełmnie
          • Egzamin z wolności w Liceum Ogólnokształcącym w Chełmnie

          • Na zaproszenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chełmnie i Stowarzyszenia Osób Internowanych „Chełminiacy 1982” 11 grudnia 2015 r. pięciu uczniów klasy I gimnazjalnej z panią dyrektor Ewą Kaczmarek i nauczycielem historii panią Iloną Lewandowską wzięło udział w uroczystości z okazji 34 rocznicy wprowadzenie stanu wojennego „Egzamin z wolności”. Uczniowie liceum przygotowali inscenizację „Stan wojenny w Polsce, dlaczego?”, w której przybliżyli okoliczności wydarzeń z lat 1981-1989. Następnie w koncercie piosenek – symboli tamtych lat opowiedzieli o nastrojach społeczeństwa, odzewie na brak wolności i poszanowania godności obywatela czasów PRL-u. Po zakończeniu oficjalnej części młodzież mogła wziąć udział w wybranym przez siebie panelu dyskusyjnym. Uczniowie ze Starogrodu wybrali temat „Polska droga do wolności od 1956 do 1980 r.”, którego prelegentem był profesor Wojciech Polak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Dzięki takiej formie zajęć historycznych uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę i zrozumieć okoliczności wydarzeń, które doprowadziły do ruchów społecznych i wprowadzenia stanu wojennego, a w konsekwencji upadku komunizmu w Polsce.

        • Ubieranie choinki
          • Ubieranie choinki

          • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście ubierali choinkę. Dzieci przygotowywały się do tego już poprzedniego dnia, kiedy to w klasach własnoręcznie wykonywały ozdoby świąteczne. Po wprowadzeniu w świąteczny nastrój wysłuchaniem wierszy o choince i zaśpiewaniem piosenki, maluchy przystąpiły do ubierania drzewka. Każda klasa została poczęstowana przez Panią Dyrektor słodyczami, następnie zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie przy pięknie ustrojonej choince.

        • Światowy Dzień Misia
          • Światowy Dzień Misia

          • Z tej okazji nasza szkoła wraz z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowała konkurs plastyczny. Uczniowie klas 0-III przygotowali figurki misiów z plasteliny oraz masy solnej.  Na konkurs wpłynęły 33 prace.  Wszystkie misie były piękne i zostały nagrodzone oraz wystawione, ale jako pierwsze wyróżnione zostały prace Laury i Julii Piotrowskich, Michała Kamińskiego, Jakuba Brandta oraz Amelii Kosińskiej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystego strojenia choinki szkolnej.

          • Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

          • Dnia 3 grudnia 2015 roku tj. czwartek w naszej szkole gościliśmy specjalną osobę, którą, na co dzień można oglądać w telewizji – sędzię Annę Marię Wesołowską. Pani sędzia spotkała z trzema grupami wiekowymi tj.: oddział 0 – III szkoły podstawowej, IV – V szkoły podstawowej, VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. Pani Wesołowska poruszała tematykę dotyczącą bezpieczeństwa, cyberprzemocy, przepisów prawnych nt. aktów agresji słownej, fizycznej. Informowała ile i jaka kara grozi za poszczególne czyny w świetle prawa.

            U uczniów starszych była poruszana tematyka groomingu czyli działania podejmowane 

            w celu nawiązania więzi emocjonalnej z dzieckiem, by zmniejszyć jego opory i później wykorzystać seksualnie. Pani sędzia opowiedziała w ciekawy sposób powyższe tematy. Uczniowie słuchali uważnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniach. Po każdym z nich był czas na klasowe zdjęcia oraz autografy. Była możliwość zakupienia autorskiej książki „Bezpieczeństwo młodzieży”. Sędzia promowała, dużo mówiła o kącikach prawnych, podając przykłady ich przygotowania. W naszej szkole jest też taki kącik prawny.

            Natomiast popołudniu od 16.00 do 18.00 pani Wesołowska poprowadziła spotkanie dla rodziców, na którym przedstawiła najważniejsze paragrafy, o których należy wiedzieć, by ustrzec dziecko przed poważnymi konsekwencjami prawnymi.

            Dzień był pełen wrażeń i długo zostanie w pamięci.

        • Wycieczka do Centrum Kultury w Grudziądzu
          • Wycieczka do Centrum Kultury w Grudziądzu

          • 26 listopada 2015 roku klasy I – III pojechały do teatru do Grudziądza.

             

            W przedstawieniu teatralnym pt. „O Czerwonym Kapturku” występowali: Czerwony Kapturek, Wilk, Babcia, Mama, Gajowy i Myśliwy.

            Najbardziej podobała się dzieciom babcia, zawsze wesoła, pogodna i zabawna. Pomimo, że była starszą osobą, trzymała się w świetnej formie.

            Gdy na scenie pojawiał się wilk, cała widownia krzyczała ze strachu.

            Przedstawienie nauczyło nas, że należy zawsze słuchać rodziców.

            Liczymy na to, że jeszcze nieraz odwiedzimy ten teatr. Może z klasą, a może z rodzicami?

                                                                                                                    Justyna Baumgart

                                                                                                                    i Natalia Tomaszewska

             

        • Andrzejki
          • Andrzejki

          • Uczniowie kl. VI pod opieką wychowawczyni G. Bukowkiej zorganizowali „Andrzejki”  dla kas IV – III gimn. Poza porywającą do tańca muzyką i wystrojem korytarza szóstoklasiści przygotowali wróżby andrzejkowe. Biorący udział we wróżbach poznawali m.in. imię swojej wybranki czy wybranka,  jej czy jego kolor włosów, jaki będą wykonywać zawód, gdzie będą w przyszłości mieszkać, co ich czeka w najbliższym roku i jacy są naprawdę.

            Wspaniała atmosfera i udana zabawa pozostawiły wiele miłych wspomnień.

        • Wycieczka do zielonej szkoły na Barbarce
          • Wycieczka do zielonej szkoły na Barbarce

          • Uczniowie z klasy I, II i III 5 listopada 2015 roku pojechali do Zielonej Szkoły na Barbarce.

            Braliśmy udział w ciekawych zajęciach. Pani przyrodniczka opowiadała nam o ptakach, które są w Polsce. Dowiedzieliśmy się
            o życiu ptaków i o tym, jak reagują one na różne pory roku. Byliśmy w lesie, w którym czekały na nas ptaki na dużych ilustracjach, a także te prawdziwe. Widzieliśmy z bliska dzięcioła. To było zaskakujące, że się nas nie przestraszył.

                  Spacer po lesie powoli zbliżał się do końca, gdy nagle zobaczyliśmy wiewiórkę. Nie uciekała. Na pewno dobrze czuła się
            w tym lesie. Cisza i leśne czyste powietrze to raj dla zwierząt!

            Wycieczka była bardzo pouczająca. Pogoda dopisała. Był lekki chłód, ale byliśmy dobrze ubrani.  

                                                                                              Uczestnik wycieczki

            Krzysztof Gronowski

             

                                                                                                                 

        • Szlachetna paczka
          • Szlachetna paczka

          • SZLACHETNA PACZKA 2015

            Zaczynamy po raz kolejny akcję "Szlachetna paczka". Prosimy wszyskich o włączenie się i przynoszenie rzeczypotrzebnych rodzinie. W szkole nalezy je przekazać wychowawczyni. Prozimy, żeby rzeczy były czyste, nieuszkodzone, w dobrym stanie.

            OPIS RODZINY

              Pani Anna (38 l.) z partnerem Arturem (36 l.) wychowują czworo dzieci: Klaudię (18 l.), Kamila (13 l.), Adriana (10 l.) i Sebastiana (8 l.) Sytuacja finansowa i kłopoty rodzinne zaczęły się po rozpadzie pierwszego związku pani Ani. Obowiązki domowe, opieka i wychowanie dzieci zmusiły ją do pozostania w domu. Kobieta była skazana jedynie na świadczenia alimentacyjne. Kolejny związek też okazał się nieporozumieniem. Obecny partner jest dużym wsparciem, pracuje, wspiera rodzinę materialnie i duchowo. Miesięczne dochody rodziny wynoszą 3610 zł, koszty utrzymania mieszkania miesięcznie wynoszą 1390 zł, daje to kwotę 370 zł przypadającą na jednego członka rodziny. Dodatkowym obciążeniem rodziny są koszty dojazdu dwójki najmłodszych dzieci do szkoły terapeutycznej. Mały dochód nie pozwala na znalezienie większego mieszkania, czy zapewnienia bardziej dostatnich warunków życia. Pani Ania nie może znaleźć pracy, która pozwoliłaby ją pogodzić z rodzinnymi obowiązkami. Najmłodsze dzieci wymagają opieki po powrocie w południe ze szkoły. Chodząc do szkoły terapeutycznej, wymagają dodatkowej pomocy matki przy odrabianiu lekcji, przygotowywaniu się do zajęć. Rodzina mieszka w skromnych warunkach w domku gospodarczym. Pani Ania, mimo licznej swojej gromadki, chętnie podjęłaby pracę jako opiekunka do dzieci lub osób starszych. Jest osobą bardzo pogodną, pozytywnie nastawioną do życia, ma dobre relacje z dziećmi, cieszy się wśród nich dużym poważaniem. Ponieważ ma sporo wolnego, czasu dba o mieszkanie, które jest czyste, miłe i przytulne. Rodzina jest ze sobą zżyta, wszyscy wspierają się i szanują. Pani Ania razem z panem Arturem starają się wychować dzieci najlepiej, jak potrafią, aby poradziły sobie w życiu. Rodzinie najbardziej przydałaby się odzież, bo dzieci szybko wyrastają. Żywność to potrzeba, która najmocniej obciąża na co dzień budżet rodziny. Pani Ani marzy się nowa niezawodna kuchenka gazowa, bo stara jest zużyta i często się psuje. 3. Potrzeby rodziny odzież Dzieci szybko wyrastają, zużywają. żywność Chłopcy rosną, mają duże potrzeby; mocno obciąża budżet domowy.

            Potrzeby rodziny

            Żywność trwała: Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem Wymagania żywieniowe: nie dotyczy Inne produkty żywnościowe: płatki dla dzieci, kakao rozpuszczalne, musli

             Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

             Odzież :

            Imię

            Rodzaj odzieży

            kategoria

            rozmiar

            sylwetka

            Klaudia

            zimowe

            Kurtka- jasna

            M

            szczupła

            Kamil

             

            Dresy, bluza rozpinana

            152

            szczupła

            Adrian

             

            Bluza rozpinana

            134

            szczupła

            Sebastian

             

            Bluza  Nice

            128

            szczupła

             

            Obuwie:

            Imię

            Rodzaj obuwia

            kategoria

            rozmiar

             

            Klaudia

            przejściowe

            Sportowe adidasy

            37

             

            Kamil

            przejściowe

            Sportowe „turfy”

            37

             

            Adrian

            przejściowe

            Sportowe „turfy”

            35

             

            Sebastian

            przejściowe

            Sportowe „turfy”

            33

             

             

             

            Pomoce szkolne : Zeszyty, Farbki, Plecak, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina 

            Wyposażenie mieszkania:

            Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel Brakujące sprzęty: Pani Ani w przygotowaniu dla dzieci pracę ułatwiłby robot kuchenny, stary odmawia posłuszeństwa.

            -Inne potrzeby:  Rodzina korzysta z psującej się już kuchenki gazowej.

            -Specjalne upominki:

             Kamil - słuchawki do komputera

            Adrian - gra komputerowa Minecraft

            Sebastian - klocki Lego

            Klaudia - kosmetyki

            Pani Ania - perfumy, kosmetyki

            Pan Artur - koszulka sportowa rozm. XL 4.

        • Śniadanie daje moc
          • Śniadanie daje moc

          • Czy śniadanie oznacza jedzenie ciągle tego samego? Uczennice z Zespołu Szkół    
            w Starogrodzie udowodniły, że może być ono różnorodne, oryginalne i smaczne, a co najważniejsze zdrowe. Dnia 9.11.2015 roku tj. poniedziałek, w ramach projektu gimnazjalnego „Zdrowe i energetyczne śniadanie ”oraz ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” 4 uczennice pod opieką pani Magdaleny Kubisztal przygotowały swój pomysł na smaczne i zdrowe śniadanie. Dla całej społeczności szkolnej w Zespole Szkół w Starogordzie upiekły bułeczki buraczane oraz przyniosły przetwory owocowe z domowej spiżarni, bez konserwantów. Wcześniej uczennice zaprosiły uczniów, chodząc po klasach na dwie przerwy śniadaniowe oraz zachęcały do przyniesienia owocu, warzywa lub coś zdrowego. Dziewczyny częstowały swoimi wypiekami oraz przetworami. Większość osób nie wiedziało, z czym mogą być bułeczki, choć zachwalali, że są smaczne. Gdy dowiedzieli się, z czym są, byli zaskoczeni. Zachęcamy do wykonania samemu  tych bułeczek i zamieszczamy poniżej przepis. Śniadanie udało się !

             

            PRZEPIS NA BUŁKI BURACZANE

              Składniki:

            - 900 g mąki

            - 0,5 litra ciepłego mleka

            - 3,5 dag drożdży

            - 200 g buraków ( około szklanka)

            - 75 ml oleju

            - płaska łyżka soli

            - ok. 130 g pestek dyni lub słonecznika

            - dodatkowo: 100 g mąki

                                                                  

            Sposób przygotowania:

            1. Buraki obrać, zetrzeć na tarce ziemniaczanej. Suche produkty wymieszać. Mleko połączyć z drożdżami i olejem, dodać do wszystkich pozostałych składników. Wyrobić, aż wszystko się połączy. Odstawić na 35 min.

            2. Na stolnicę wysypać dodatkową mąkę, wyrzucić ciasto, zagnieść, zrobić z niego 2 wałki  
            i podzielić każdy wałek na ok. 16 kawałków, a następnie uformować bułki. Nie trzeba za długo kulkować, bo i tak pięknie się rozrosną. Ułożyć na blaszce, odstawić na 20 min. Można posypać makiem, kminkiem czy słonecznikiem jeszcze lub czarnuszką.

            3. Piekarnik rozgrzewamy przez 10 min w 180 C. Następnie pieczemy bułki z termoobiegiem przez 20 min. w 175 C i 4-9 minut w 150 C.

                        ZACHĘCAMY DO SPRÓBOWANIA I ŻYCZYMY SMACZNEGO !!!

        • Wyjazd na basen
          • Wyjazd na basen

          • Po raz drugi chętni uczniowie z klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – II gimnazjum wybrali się na basen „Wodnik” w Chełmnie. Wyjazd odbył się 7 listopada 2015 roku tj. sobota, w południe. Opiekunami byli pan Patryk Grzeszczak i pani Magdalena Kubisztal – organizator.

            Wyjazd był bezpłatny, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z GKPiRPA i PN. Wszyscy uczniowie korzystali z kąpieli wodnej, wykonywali różne ćwiczenia, które pokazywał pan Grzeszczak. Uczestnicy mieli z tego dużo radości  i zadowolenia. Na zakończenie pod czujnym okiem ratownika, który opiekował się naszą grupą chętni mogli wykonywać skoki do wody. Dla uczniów był to przyjemnie spędzony czas.

            Celem zorganizowania tego wyjazdu było propagowanie u uczniów aktywnego spędzania wolnego czasu. Wyjazd cieszył się zainteresowaniem uczniów i można go uznać za udany.

        • Konkurs "Książki naszych marzeń"
          • Konkurs "Książki naszych marzeń"

          • Uczniowie gimnazjum wzięli udział w konkursie „Książki naszych marzeń” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Konkurs miał na celu propagowanie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Gimnazjaliści sporządzili listę pięćdziesięciu książek, o których przeczytaniu marzą, a także  nakręcili sześćdziesięciosekundowy  film „Książki naszych marzeń”. Samodzielnie opracowali scenariusz filmu i przystąpili do jego nagrania. Kolejnym krokiem było umieszczenie gotowej pracy na kanale YOUTUBE i wysłanie w wersji elektronicznej na adres Ministerstwa Edukacji Narodowej. Za wzięcie udziału w konkursie nasza szkoła otrzymała dyplom podpisany przez panią Mister Edukacji Narodowej Joannę Kluzik-Rostkowską.

        • Wyjazd na basen
          • Wyjazd na basen

          • Dnia 14 października 2015 roku tj. środa przed południem 31 chętnych osób z klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum dzień wolny spędzili aktywnie. Uczniowie pojechali na basen „Wodnik” w Chełmnie, pod czujnym okiem nauczycielek: pani R. Piękoś oraz pani M. Kubisztal. Wyjazd był bezpłatny, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu
            z GKPiRPA i PN. Wszyscy uczniowie korzystali z kąpieli wodnej, mając z tego dużo radości i zadowolenia. Na zakończenie pod czujnym okiem ratownika, który opiekował się naszą grupą chętni mogli wykonywać skoki do wody. Dla uczniów był to przyjemnie spędzony czas.

            Celem zorganizowania tego wyjazdu było propagowanie u uczniów aktywnego spędzania wolnego czasu. Wyjazd można uznać za udany.

        • Święto Edukacji Narodowej
          • Święto Edukacji Narodowej

          • Klasa II gimnazjum wraz z wychowawczynią zaprosiła Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły oraz społeczność uczniowską na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W nastrój wprowadzili wszystkich konferansjerzy: J. Kubacki i Ł. Murawski, a następnie, wraz z wybiciem godziny dwunastej, przenieśliśmy się do Monster High School. Dyrektor tejże szkoły – Krzysztof Rutkowski – od razu zarządził egzaminy dla wszystkich klas. Na pierwszy ogień poszli pierwszacy, dla których straszliwie trudne zadanie przygotowała profesor K. Pałaszewska. Pozostali „potworni” profesorowie (J. Herbuś, A. Kokoszka, K. Frąckiewicz, J. Ciechowski) okazali się równie bezlitośni i „maglowali” uczniów klas II – III gim. z języka polskiego, matematyki, historii, fizyki, geografii, przyrody. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminów czuwał woźny (M. Ruczewski), a dyżurni (M. Dobrzyński i D. Majkowski) w wolnych chwilach zajmowali się dodatkowym straszeniem. Mrożące krew w żyłach dźwięki wydawał (z laptopa) J. Stalmirski. Na szczęście wraz z pianiem koguta powróciliśmy do (wcale nie takiej strasznej) rzeczywistości. W. i A. Kromp z kl. V podsumowały działalność SKO, a wszyscy oszczędzający otrzymali drobne upominki ufundowane przez bank PKO. Uroczystość zakończyła przewodnicząca Rady Rodziców – pani A. Baumgart – która złożyła nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia, a na ręce pani Dyrektor złożyła piękny jesienny bukiet z wrzosów.

        • Ogólnopolski projekt aktywnej edukacji ekologicznej "Odpakowani"
          • Ogólnopolski projekt aktywnej edukacji ekologicznej "Odpakowani"

          • Jako szkoła rozwijająca świadomość ekologiczną w zakresie gospodarki odpadami opakowaniowymi od października przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu aktywnej edukacji ekologicznej ODPAKOWANI.

            Przez cały rok szkolny poprzez konkursy, darmowe pomoce dydaktyczne, atrakcyjne publikacje, gry, zabawy i filmy dla dzieci w czasie zajęć technicznych uczniowie będą uczyli się rozpoznawać odpady i je segregować oraz wykorzystywać to, co na pierwszy rzut oka jest bezużyteczne.

            Poprzez udział w projekcie wśród uczniów rozbudzi się ciekawość, podniesie się świadomość ekologiczna. Rozwiną się także zachowania prospołeczne. A podczas wykonywania zadań pobudzą kreatywność i zbudują pozytywny trend wokół segregacji opakowań, która ma się kojarzyć z czymś pożytecznym, a nawet opłacalnym.

            Nasze prace i postępy będzie można śledzić na stronie szkoły i facebooku.

        • Program edukacyjny o roli produktów zbożowych w diecie  „Lubella inspiruje i edukuje”
          • Program edukacyjny o roli produktów zbożowych w diecie „Lubella inspiruje i edukuje”

          • Celem programu było pokazanie gimnazjalistom, jak powinien wyglądać prawidłowo skomponowany posiłek oraz jak właściwe odżywianie wpływa na ich zdrowie i sprawność fizyczną. W oparciu o materiały edukacyjne przygotowane przez dietetyka na zajęciach technicznych uczniowie dowiedzieli się jak powinna wyglądać zbilansowana dieta i jak istotne miejsce w naszym codziennym jadłospisie zajmują produkty zbożowe. Uczniowie wypełnili karty pracy, w których zawarli propozycje dań konkursowych. Wspólnie wybrali jedno z nich i w dniu 7.10.2015 r.przystąpili do konkursu „Uwielbiam gotować z Lubellą”.

            Klasy wywiązały się z zadania wzorcowo. Dania przygotowane przez uczniów wyglądały przepięknie, a jeszcze lepiej smakowały. Przepisy na dania można zobaczyć na  szkolnym facebooku. Prace konkursowe zostały wysłane do organizatora teraz czekamy na ogłoszenie wyników w dniu 23. 10.2015r. Opiekun konkursu: Małgorzata Hejmowska