• Loguj się z głową

• Uczniowie klasy 4 na zajęciach z wychowawcą  16 i 23 kwietnia realizowali temat „W emocjach kryje się moc” w ramach programu profilaktyki uniwersalnej pod nazwą „Loguj się z głową”, ”, który powstał z inspiracji i współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Program edukacyjny „Loguj się z głową” został opracowany przez Fundację Poza Schematami.  Program ma za zadanie dostarczenie wiedzy i ukształtowanie umiejętności u dzieci i młodzieży szkolnej, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią przed e-uzależnieniami.

• Lekcje z Klimatem

• W dniach 27-29 kwietnia uczniowie klas 8, 7, 5 i 4  obejrzeli  webinarium  „ Lekcje z klimatem” przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska do realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska oraz działań na rzecz klimatu.

Z naszymi uczniami swoją wiedzą podzielili się naukowcy  Uniwersytetu Warszawskiego, współautorzy publikacji „Klimatyczne ABC”, a także rówieśnicy uczniów – przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska.

Z zainteresowaniem nasi uczniowie wysłuchali wykład psycholog dr Magdaleny Budziszewskiej (UW) pt: „Co mogę zrobić dla klimatu?”

Uczniowie mieli także możliwość wysłuchania  wirtualnych warsztatów  praktycznych:

• Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności;
            • Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o odzież  po to, żeby  ograniczyć kupowanie w sieciówkach  ubrań niskiej jakości.

W trakcie tych warsztatów uczniowie  poznali proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w  codziennym życiu

Efekty to zwiększenie świadomości klimatycznej wśród młodzieży.

• Nauczanie hybrydowe od 26.04.2021

• Szanowni Rodzice,w związku z zapowiedzią Ministra Zdrowia o powrocie do nauki stacjonarnej klas 1-3 z naszego województwa od 26 kwietnia 2021 r. w tzw. "systemie hybrydowym", czekamy na stosowne rozporządzenia w tej sprawie.A sposobie rozwiązania tego systemu w szkole będą informować wychowawczynie.

• Akcja "Żonkile" - rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim

• 19 kwietnia 2021 roku okazał się wyjątkowym dniem dla uczniów kl. II, V, VII i VIII. Nasza szkoła przystąpiła do akcji ”Żonkile”, organizowanej corocznie przez Centrum Edukacyjne Muzeum POLIN, a mającej na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim w 1943 roku.  Uczniowie wzięli udział w wirtualnej wycieczce po Warszawie, oglądając filmy „Muranów–dzielnica północna” i „Będę pisać”. Po projekcji piąto-,  siódmo- i ósmoklasiści rozwiązywali zadania na kartach pracy. Wszystkim towarzyszyły wykonane samodzielnie (lub zerwane w ogródkach) żonkile – symbole pamięci o powstaniu.

Akcję przeprowadziły wychowawczynie klas, panie: M. Skorupska, G. Bukowska,  D. Krawiec i J. Grygorowicz.