• Czwartek Lekkoatletyczny

• Dnia 28 września 2022 roku na stadionie im. Grzegorza Mielcarskiego w Chełmnie odbyły się zawody sportowe pod nazwą "Czwartek Lekkoatletyczny”. Wzięli w nich udział zawodnicy  ze szkół podstawowych  powiatu chełmińskiego. Nasza szkoła również wystawiła swoją reprezentację. Wszyscy bardzo dzielnie walczyli w swoich konkurencjach.

Najlepsze miejsca zdobyli:

Julia Piotrowska – I miejsce w pchnięciu kulą – kat. dziewczęta starsze oraz I miejsce rzut dyskiem- kat. dziewczęta starsze

Laura Piotrowska- II miejsce w pchnięciu kulą- kat. dziewczęta starsze oraz II miejsce rzut dyskiem- kat. dziewczęta starsze

Marta Kosińska – II miejsce w pchnięciu kulą – kat. dziewczęta młodsze

Paweł Szwajkowski – II miejsce w biegu na dystansie 1000 m – kat. – chłopcy młodsi

Maciej Geppus – III miejsce w skoku w dal- kat chłopcy starsi.

Do finału w biegu na 60 m w kat chłopców najmłodszych ,dostał się Antoni Skorupski, który ostatecznie zajął VI miejsce oraz w biegu na dystansie 100 m –Maciej Geppus i Anita Bulińska, którzy również uplasowali się na VI miejscu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:

Kacper Nalazek, Marcel Michalski, Antoni Skorupski, Dominika Kromp, Paweł Szwajkowski, Wilhelm Wozich, Julia Post, Lena Skorupska, Karol Kromp, Fabian Reimus, Anita Bulińska, Marta Kosińska, Jan Gronowski, Maciej Geppus, Wiktor Jaworski, Julia Piotrowska i Laura Piotrowska

• Msza Święta w Klamrach

• Dnia 25 września 2022 roku   poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Jakub Wolski, Marta Kosińska, Lena Skorupska oraz opiekunem Samorządu Uczniowskiego Renatą Piękoś-Małecką wzięli udział w uroczystej mszy św. we wsi  Klamry, która  upamiętniała pomordowanych Polaków z powiatu chełmińskiego. Od połowy września do połowy   listopada 1939 roku  w lesie Rybieniec w Klamrach Niemcy rozstrzelali ok. 2500 mieszkańców ziemi chełmińskiej. Zginęło wielu  nauczycieli, urzędników, inżynierów, rzemieślników, księży, a także rolników. Właśnie tam został zamordowany  ówczesny kierownik naszej szkoły pan Edmund Kaszewski.

Uczestnicząc w tej modlitwie  mogliśmy oddać hołd tym, którzy zginęli za to ,że byli Polakami.. Cześć ich pamięci!

• Technika z Laboratorium Przyszłości

• 21 września 2022 r. na lekcji techniki klasa VI rozpoczęła pracę z zestawami klocków zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na pierwszy ogień poszły "Maszyny proste". Plany są ambitne: dźwig, wiatrak, ... Zobaczymy, czy wystarczy wytrwałości.

• Finał akcji "Przekręć się na pomaganie"

• 19.09.2022 r. przekazaliśmy zebrane dotychczas nakrętki na sprzedaż. Zgromadziliśmy prawie 270 kg. Zdobyte pieniądze zostały przekazane na rehabilitację 1,5 rocznego Olafka Murawskiego. Wielkie podziękowania przekazujemy wszystkim biorącym udział w akcji, uczniom i ich rodzicom oraz pracownikom szkoły Oczywiście nakrętki zbieramy dalej.

• Lekcja przyrody

• 20.09.2022 r. na lekcji przyrody uczniowie klasy 4 określali na podstawie pomiarów i obliczeń wiek drzew. Przeprowadzili również obserwacje przyrodnicze przy użyciu lupy.

• Lekcja chemii w klasie VII

• 14.09.2022 r. Odbyła się lekcja chemii, na której uczniowie klasy 7 wykonali tęcze w probówkach. Zajęcia dotyczyły gęstości substancji.

• Dzień Przedszkolaka

• Smerfy i Misie wzięły  udział w wezwaniu #Dzień Przedszkolaka. Zatańczyły do piosenki ,,Dziecięce marzenia" jednocząc się z dziećmi całej Polski. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło dobrej zabawy i niespodzianek.

• Laboratorium Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości nasz szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe warte 30 000 zł.

Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt: zestawy konstrukcyjne, zestawy stolarskie, drukarkę 3D, zestawy do programowania mikrokontrolerów i nauki elektroniki, stację lutowniczą, wizualizery oraz sprzęt do profesjonalnego nagrywania filmów (aparat, mikrofony i statywy).

Sprzęt będzie używany na zajęciach techniki, informatyki i innych.