• Spotkanie z saperem

• 28 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami 13 patrolu saperskiego z 3 batalionu drogowo – mostowego w Chełmnie. Młodszy chorąży Piotr Janowski opowiedział co zrobić, aby zostać żołnierzem zawodowym, przedstawił realia pracy saperów oraz zasygnalizował, jak zachować się w momencie znalezienia niewybuchu. Na boisku szkolnym uczniowie obejrzeli specjalistyczny sprzęt wojskowy oraz wóz bojowy.

• Spotkanie autorskie

• 25 października uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu autorskim z właścicielkami wydawnictwa MaLu. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Starogrodzie – P. Mirosławie Przybycień – Rybak, która je sfinansowała. Pani Lucyna Prokopczuk – Radtke i Marta Prokopczuk opowiedziały o swojej książce „Florencja i monstera” i etapami pracy nad nią. Uczniowie dowiedzieli się, ilu ludzi jest potrzebnych, aby książka trafiła do rąk czytelnika. Dzieci zapoznały się z zasadami pielęgnacji roślin oraz usłyszały, na czym polega kwarantanna roślin. W dalszej części spotkania uczniowie wykonywali idealne podłoże do hodowli roślin. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę „Florencja i monstera” z autografami autorek.