• Szczepienia dzieci i młodzieży

• Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej

Organizacja szczepień

Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktow szczepień.

Szczepienia- ważne informacje.

• Projekt EkoEksperymentarium

• Dzieci z grupy Smerfy wzięły udział w projekcie EkoEksperymentarium pod patronatem ministra kultury i środowiska.  Ekoeksperymentarium to ekogra umożliwiająca realizację zajęć o tematyce ekologicznej przy pomocy gier online. Ukryte w wirtualnym domu zagadki pomogły Smerfom zrozumieć na czym polega oszczędzanie energii i wody, dowiedziały się także jak prawidłowo  segregować śmieci oraz jak świadomie robić zakupy. Cała wiedza została przekazana w formie interaktywnej gry odzwierciedlającej codzienne czynności. Dzieci wraz z wychowawcą otrzymały dyplom i certyfikat - stały się Mistrzami Ekologii.

• Lekcje z klimatem

• Kontynuując cykl “Lekcje z klimatem” uczniowie klas 7 i 8 na lekcji biologii (28.05.2021 i 8.06.2021) brali udział w kolejnym webinarium z zakresu ochrony klimatu, które zostało przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Podczas lekcji poruszone zostały tzw. mity klimatyczne, uczniowie dowiedzieli się co sami mogą zrobić dla planety, poruszono również kwestię wpływu zmian klimatycznych na ekosystemy naturalne.

• Wycieczka do Chełmna

• Uczniowie z klas VII i VIII w dniu 11 czerwca 2021 r. wybrali się na wycieczkę do Chełmna. Najpierw w kinoteatrze "Rondo" obejrzeli film "Skłodowska", który przybliżył im postać wielkiej polskiej noblistki. Następnie udali się na zwiedzanie zabytków chełmińskich z panią przewodnik. Poznali historie najwybitniejszych mieszkańców Chełmna, zwiedzili kościoły: św. Piotra i Pawła, chełmińską Farę oraz Kościół Gimnazjalny oraz mogli podziwiać w parku miniatur budowle zamków. Na koniec wycieczki młodzież odpoczęła na chełmińskim rynku. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas VII i VIII.

• Zajęcia integracyjne na Górze Zamkowej

• W piątek 11.06.2021 uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w zajęciach integracyjnych na Górze Zamkowej w Starogrodzie, których celem było wspólne spędzenie ze sobą czasu i wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci. Dopisała pogoda, a przede wszystkim dobry humor. Uczniowie świetnie się bawili wykonując różne zabawne zadania, a czas pomiędzy nimi wykorzystywali jedząc słodkie smakołyki i lody.

Spotkanie zostało przygotowane przez wychowawczynię i nauczycielkę historii.