• Narodowe Święto Niepodległości

• W dniu 10 listopada odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klas V, VI i III recytowali wiersze o Polsce i przypomnieli walkę Polaków o niepodległość. Całości dopełniło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych tak ciągle żywych i aktualnych.

W sobotę 11 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej uświetnili gminne obchody Święta Niepodległości. Przy maszcie w Starogrodzie odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi i śpiewanie hymnu państwowego. Następnie delegacje oraz władze gminy złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Potem odbyła się uroczysta msza święta w kościele parafialnym p.w. Św. Barbary w Starogrodzie w intencji ojczyzny. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny i wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Każdy z uczestników otrzymał kotyliony, flagi i śpiewniki. Po mszy świętej nastąpił słodki poczęstunek w Gościńcu Starogrodzkim.

• Pasowanie pierwszoklasistów

• 16 października miała miejsce ważna uroczystość dla pierwszoklasistów i ich Rodziców - ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pięknie zaprezentowały się pierwszaki zdając swój pierwszy "egzamin". Starsi koledzy wierszem składali życzenia, pani dyrektor wręczała dyplomy, a pan wójt i rodzice ufundowali upominki. Po występie był słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i Waszą obecność.