• OBIADY

          • Informujemy, że dożywianie dzieci w szkole rozpocznie się od 2 września br. Firmą dostarczającą obiady nadal jest Pizzeria „Fenix” z Kijewa Królewskiego, cena za jeden obiad to 7,00 złotych.

            Koszt obiadów na wrzesień wynosi 147,00 zł.

            Zamówienie proszę przesłać sms-em pod nr tel 531 090 524 z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz datą od kiedy będzie jeść obiady.

            Obiady nieodwołane są zamawiane automatycznie co miesiąc.

            Opłatę za obiady proszę uregulować do 15 dnia każdego miesiąca w sekretariacie szkoły.Przypominamy zasady dotyczące odwoływania i rezygnacji z obiadów:•

             

            Wyłącznie sms na nr tel. 531 090 524,• Odwołać można najpóźniej w dniu roboczym poprzedzającym rezygnację obiadu do godz. 14.00,• W sms należy podać:- imię i nazwisko dziecka- od kiedy do kiedy odwołany obiad- jeśli okres nieobecności się przedłuży należy wysłać kolejnego smsa.

          • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

          • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

            Godz.8.00  Msza Św. w Kościele p.w. Św.Barbary w Starogrodzie. Dowóz szkolnym autobusem. Ze względu na to, że jest jeden dowóz prosimy rodziców o dowóz własnym transportem w miarę możliwości.

            Klasy I-III oraz „zerówka”

            Godz. 9.00-9.30  Rozpoczęcie roku szkolnego klas I-III i „zerówki”. Ze względu na sytuację epidemiczną do szkoły może przyjść z dzieckiem jeden rodzic z klasy pierwszej oraz „zerówki”.  Pozostali rodzice nie wchodzą do budynku szkolnego.

            Godz.9.35- odwóz klas I-III oraz „zerówki”

            Klasy IV-VIII

            Godz. 9.00-10.00  Rozpoczęcie roku szkolnego kl.IV-VIII

            Godz. 10.35 Odwóz kl. IV-VIII

            Godziny odwozów umieścimy niebawem.

          • Szczepienia dzieci i młodzieży

          • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej

            Organizacja szczepień

             

            Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

             

            Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

            Mapa punktow szczepień.

            Szczepienia- ważne informacje.

          • Projekt EkoEksperymentarium

          • Dzieci z grupy Smerfy wzięły udział w projekcie EkoEksperymentarium pod patronatem ministra kultury i środowiska.  Ekoeksperymentarium to ekogra umożliwiająca realizację zajęć o tematyce ekologicznej przy pomocy gier online. Ukryte w wirtualnym domu zagadki pomogły Smerfom zrozumieć na czym polega oszczędzanie energii i wody, dowiedziały się także jak prawidłowo  segregować śmieci oraz jak świadomie robić zakupy. Cała wiedza została przekazana w formie interaktywnej gry odzwierciedlającej codzienne czynności. Dzieci wraz z wychowawcą otrzymały dyplom i certyfikat - stały się Mistrzami Ekologii.

          • Lekcje z klimatem

          • Kontynuując cykl “Lekcje z klimatem” uczniowie klas 7 i 8 na lekcji biologii (28.05.2021 i 8.06.2021) brali udział w kolejnym webinarium z zakresu ochrony klimatu, które zostało przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Podczas lekcji poruszone zostały tzw. mity klimatyczne, uczniowie dowiedzieli się co sami mogą zrobić dla planety, poruszono również kwestię wpływu zmian klimatycznych na ekosystemy naturalne.

          • Wycieczka do Chełmna

          • Uczniowie z klas VII i VIII w dniu 11 czerwca 2021 r. wybrali się na wycieczkę do Chełmna. Najpierw w kinoteatrze "Rondo" obejrzeli film "Skłodowska", który przybliżył im postać wielkiej polskiej noblistki. Następnie udali się na zwiedzanie zabytków chełmińskich z panią przewodnik. Poznali historie najwybitniejszych mieszkańców Chełmna, zwiedzili kościoły: św. Piotra i Pawła, chełmińską Farę oraz Kościół Gimnazjalny oraz mogli podziwiać w parku miniatur budowle zamków. Na koniec wycieczki młodzież odpoczęła na chełmińskim rynku. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas VII i VIII.

          • Zajęcia integracyjne na Górze Zamkowej

          • W piątek 11.06.2021 uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w zajęciach integracyjnych na Górze Zamkowej w Starogrodzie, których celem było wspólne spędzenie ze sobą czasu i wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci. Dopisała pogoda, a przede wszystkim dobry humor. Uczniowie świetnie się bawili wykonując różne zabawne zadania, a czas pomiędzy nimi wykorzystywali jedząc słodkie smakołyki i lody.

            Spotkanie zostało przygotowane przez wychowawczynię i nauczycielkę historii.

          • Broszura

          • Szanowni Rodzice w załączeniu broszura opracowana przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii,  "Dzieci w wirtualnej sieci". Warto się z nią zapoznać.

            Broszura.pdf​​​​​​​

          • Loguj się z głową

          • Uczniowie klasy 4 na zajęciach z wychowawcą  16 i 23 kwietnia realizowali temat „W emocjach kryje się moc” w ramach programu profilaktyki uniwersalnej pod nazwą „Loguj się z głową”, ”, który powstał z inspiracji i współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia.

            Program edukacyjny „Loguj się z głową” został opracowany przez Fundację Poza Schematami.  Program ma za zadanie dostarczenie wiedzy i ukształtowanie umiejętności u dzieci i młodzieży szkolnej, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią przed e-uzależnieniami.

          • Lekcje z Klimatem

          • W dniach 27-29 kwietnia uczniowie klas 8, 7, 5 i 4  obejrzeli  webinarium  „ Lekcje z klimatem” przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska do realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska oraz działań na rzecz klimatu.

            Z naszymi uczniami swoją wiedzą podzielili się naukowcy  Uniwersytetu Warszawskiego, współautorzy publikacji „Klimatyczne ABC”, a także rówieśnicy uczniów – przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska.

             Z zainteresowaniem nasi uczniowie wysłuchali wykład psycholog dr Magdaleny Budziszewskiej (UW) pt: „Co mogę zrobić dla klimatu?”

            Uczniowie mieli także możliwość wysłuchania  wirtualnych warsztatów  praktycznych:

            • Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności;
            • Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o odzież  po to, żeby  ograniczyć kupowanie w sieciówkach  ubrań niskiej jakości.

            W trakcie tych warsztatów uczniowie  poznali proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w  codziennym życiu

            Efekty to zwiększenie świadomości klimatycznej wśród młodzieży.

          • Nauczanie hybrydowe od 26.04.2021

          • Szanowni Rodzice,w związku z zapowiedzią Ministra Zdrowia o powrocie do nauki stacjonarnej klas 1-3 z naszego województwa od 26 kwietnia 2021 r. w tzw. "systemie hybrydowym", czekamy na stosowne rozporządzenia w tej sprawie.A sposobie rozwiązania tego systemu w szkole będą informować wychowawczynie.

        • Akcja "Żonkile" - rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim
          • Akcja "Żonkile" - rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim

          • 19 kwietnia 2021 roku okazał się wyjątkowym dniem dla uczniów kl. II, V, VII i VIII. Nasza szkoła przystąpiła do akcji ”Żonkile”, organizowanej corocznie przez Centrum Edukacyjne Muzeum POLIN, a mającej na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim w 1943 roku.  Uczniowie wzięli udział w wirtualnej wycieczce po Warszawie, oglądając filmy „Muranów–dzielnica północna” i „Będę pisać”. Po projekcji piąto-,  siódmo- i ósmoklasiści rozwiązywali zadania na kartach pracy. Wszystkim towarzyszyły wykonane samodzielnie (lub zerwane w ogródkach) żonkile – symbole pamięci o powstaniu.

            Akcję przeprowadziły wychowawczynie klas, panie: M. Skorupska, G. Bukowska,  D. Krawiec i J. Grygorowicz.

          • Informacja dla rodziców

          • Od dnia 29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego.

            W dalszym ciągu jest prowadzone nauczanie zdalne w szkole.

            Przypominam, że od 1 do 6 kwietnia jest przerwa świąteczna, więc uczniowie nie mają w tym czasie lekcji. 

            26.03.2021

            Dyr.szkoły Ewa Kaczmarek

          • Tydzień Mózgu 2021

          • Mózg to najważniejszy i najbardziej skomplikowany narząd naszego organizmu. W dniach 15-19 marca 2021 r. obchodziliśmy Tydzień Mózgu.  

            Pani pedagog  opracowała poradnik „Rodzicu, zadbaj o dziecięcy mózg.” w oparciu o kampanię Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, której celem jest zwrócenie uwagi rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci oraz uważnego towarzyszenia dziecku i spędzania z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów. Fundacja proponuje rodzicom wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych, czyli zbioru reguł dotyczących sposobów i czasu korzystania z ekranów. Zasady pomagają zadbać o prawidłowy rozwój mózgu dziecka, uczą uważności i równowagi między aktywnościami online i offline oraz mogą pozytywnie wpłynąć na relacje rodzinne. Wysłałam do wszystkich rodziców film „Rodzicu, zadbaj o dziecięcy mózg.”  

            Na lekcjach informatyki w klasach 4-6 wykorzystane zostały materiały np.: (Za)pamiętaj i TydziMózgu - Jak Cię widzą, czyli o stereotypach w postrzeganiu (film). 

            Klasa 5 w ramach zajęć z wychowawcą zrealizowała cykl zajęć dotyczących funkcjonowania ludzkiego mózgu i poznania mechanizmów sprzyjających uczeniu się. Tematy „Jak skutecznie się motywować?” oraz „Jak pokonać niechęć do nauki?” były realizowane na podstawie filmów z YouTube o tych samych tytułach. Realizowane były również zajęcia wg scenariuszy fundacji „Uniwersytet dzieci” – „Jak mogę kierować swoją uwagą?” oraz „Jak uczyć się szybciej? Jak uczy się nasz mózg?”.  

            Na zakończenie tego cyklu zajęć w „Tygodniu Mózgu 2021” uczniowie obejrzeli filmy przygotowane przez toruński „Młyn wiedzy”. "(Za)Pamiętaj” wyjaśniający czym jest pamięć, jakie są jej podstawowe rodzaje oraz jak skutecznie się uczyć. "Jak Cię widzą, czyli o stereotypach w postrzeganiu" dotyczył on pierwszego wrażenia i szkodliwości stereotypów oraz film "Ludzki teatr" prezentujący, czym jest inteligencja emocjonalna, jakie są podstawowe emocje i jak wpływają one na nasze ciało. Po projekcji filmów zagadnienia przedstawione w nich zostały przeanalizowane i omówione. 

            Na lekcji fizyki w klasie 8 uczniowie obejrzeli film “Jak widzimy w 3D?” przygotowany przez Młyn Wiedzy w Toruniu. Następnie ósmoklasiści dyskutowali o tym, czy wszystko co widzimy jest prawdziwe, czy możemy zawsze wierzyć temu co widzimy. Uczniowie uczestniczyli na zajęciach z wychowawcą w webinarium “Czym karmić mózg?”.

             

             

          • Zdalne nauczanie w kl.I-III

          • Szanowni Państwo,

            zgodnie z informacją podaną przez Ministra Zdrowia od 22 marca do 9 kwietnia 2021 r. wprowadzono naukę zdalną również w klasach 1-3. Oddziały przedszkolne funkcjonują stacjonarnie bez zmian.

            Dyrektor szkoły: Ewa Kaczmarek

            17 marca 2021 r.