Uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Stegny. W czasie wyjazdu poznali tajniki pracy rybaka, historię bursztynu, zwiedzili również strusią farmę.
Szkolny Konkurs Piosenki "Złota nutka"
22 maja 2015r. odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Szkolnej „Złota nutka”. Uczestnicy zmagań zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe, których oceniało jury w składzie: pani dyrektor Ewa Kaczmarek oraz pani Magdalena Kubisztal. W I kategorii (klasy I-II) wystąpiło 11 uczniów. Bezapelacyjnie I miejsce zajął duet Roksana Wohlfeil i Miłosz Grygorowicz w piosence „Witamy wiosnę”, II Krzysztof Gronowski, zaś III Partycja Stefańska i Filip Buchholz. W II kategorii (21 uczestników z klas III-IV) I miejsce wywalczyła Weronika Polińska, II Joanna Szmelc, III Jassica Krzywdzińka. W III najstarszej kategorii, czyli klasy V-VI i gimnazjum, jury przyznało dwa pierwsze miejsca, które przypadło Wiktorii Grajewskiej za utwór „We are the champions” oraz Jakubowi Zarembie - „Do zakochania jeden krok”, II zajęła Zuzanna Leszczyńska oraz duet Szymon Sabatowski i Stanisław Gronowski. Publiczność dopisała nagradzając gromkimi brawami i wspierając napisami występujących oraz wspaniale się bawiąc. Opiekunem konkursu była pani Ilona Lewandowska.
Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja
Klasa I gimnazjum zaprezentowała w formie kabaretowej scenki związane z wydarzeniami historycznymi. Widzowie mogli również obejrzeć prezentacje mutimedialną poświęconą wydarzeniom związanym z uchwaleniem Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość przygotowały panie: D. Krawiec i B. Mazurkiewicz.
Pierwszy Dzień Wiosny
Z okazji Dnia Wiosny pierwszoklasiści przygotowali krótkie przedstawienie, w którym w zabawny sposób przedstawili budzenie się wiosny do życia. Następnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli zaprezentować swoje talenty w szkolnym konkursie „Mam talent”. W tym roku I miejsce zajęła A. Pachuta uczennica klasy III gimnazjum, która zagrała tak na perkusji, że oczarowała nie tylko jury, ale i całą publiczność. Uroczystość przygotowały panie M. Woźniak i H. Kułakowska.
Kampania "Ja czytam"
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Ja czytam”, której celem jest rozwijanie kompetencji czytania, co MEN uznaje za kluczowe zadanie szkoły. Celem kampanii jest stworzenie w szkole Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych, podczas których uczniowie dyskutują na temat przeczytanej książki. Społeczność Ja czytam! tworzą nauczyciele, uczniowie, w dyskusji mogą tez wziąć udział rodzice oraz pisarze, poeci i twórcy. Wszyscy spotykają się w ramach klubów w szkole lub poza nią podczas lekcji wykraczającej poza ramy lekcji tradycyjnej. Klubowicze wspierają się wzajemnie dzięki forum dyskusyjnemu na Facebooku.
Walentynki
To dzień szczególny, w którym okazujemy sobie wiele czułości i miłości. Od rana w szkole działała poczta walentynkowa za pomocą, której można było przesłać dowody sympatii kolegom, koleżankom, a także pracownikom szkoły i nauczycielom. Został również przeprowadzony „konkurs Szalonych Fryzur”. Uczestnicy dołożyli wszelkich starań, by ich fryzury były szalone. Podsumowaniem szkolnych walentynek był konkurs recytatorski „Miłość niejedno ma imię”, który wygrała W. Grajewska, drugie miejsce zajęła M. Patuła a trzecie przypadło w udziale W. Lisewskiemu. Następnie uczestnicy koła teatralnego zaprezentowali scenki przedstawiające na przestrzeni wieków to wspaniałe uczucie jakim jest miłość.
Dzień Babci i Dziadka
W tym roku Babcie i Dziadkowie z okazji swojego święta zostali zabrani w „podróż po Europie”. Jak zwykle wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, by obejrzeć przygotowane przez wnuki i nauczycieli tańce, piosenki i scenki kabaretowe z różnych krajów europejskich. Na końcu uroczystości cała społeczność uczniowska zaśpiewała uroczyste „Sto lat”. Występy dzieci umilił gościom słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
DLA UCZNIÓW
Moduł DLA UCZNIÓW został zmodyfikowany
Wizyta Mikołaja
W tym szczególnym dniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w „Jasełkach” przegotowanych przez uczestników koła teatralnego i p. A. Matus . Występ został uatrakcyjniony śpiewem kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego.Również uczniowie klasy I szkoły podstawowej przygotowali krótkie przedtawienie o tematyce zimowej. Następnie odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Każdy uczeń otrzymał również z rąk Mikołaja podarunek ufundowany przez Radę Rodziców. Tuż przed przerwą świąteczną Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pomocy szkolnych, które zostały przekazane Mikołajowi i trafiły do dzieci z Domu Dziecka.
Andrzejki
Klasa VI wraz z wychowawczynią p. A. Matus zorganizowała dyskotekę andrzejkową dla klas IV-VI i I-III gimnazjum. W trakcie zabawy każdy uczestnik mógł sobie powróżyć i sprawdzić, co czeka go w przyszłości.
Gala konkursu "Trzy biografie - wiele historii"
Dwie uczennice naszego gimnazjum Oliwia Bruś oraz Weronika Pyłka zostały zaproszone na uroczystość Gali Finałowej Projektu Edukacyjnego „Trzy biografie- wiele historii... Irena Sendlerowa, Janusz Korczak, Marek Edelman”.
Weronika zajęła III miejsce w konkursie literackim „Trzy biografie-wiele historii...”, a Oliwia otrzymała wyróżnienie w konkursie multimedialnym za prezentację na temat Miejsc Pamięci Narodowej w najbliższej okolicy.
Laureatki wraz z dyrektor szkoły Ewą Kaczmarek i nauczycielką Małgorzatą Hejmowską (szkolnym opiekunem konkursu) uczestniczyły w tej wspaniałej uroczystości w Auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Wszyscy przeżyli niezapomniane chwile w czasie Gali. Wyjazd stanowił również okazję do spaceru po Warszawie i poznanie najpiękniejszych miejsc naszej stolicy.
Dzień Życzliwości
W ramach Dnia Życzliwości uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli na specjalnie przygotowanych karteczkach napisać pozdrowienia i życzenia, które były póżniej zawieszone na drzewkach. Uczestnicy koła teatralnego przygotowali scenkę dotyczącą asertywności, a klasy I i III szkoły podstawowej zaśpiewały piosenki oraz zaprezentowały alfabet życzliwości. Uroczystość przygotowały panie M. Kwela, G. Bukowska i M. Skorupska oraz A. Matus.
Okrągły stół
W ramach projektu "WF z klasą" uczniowie z klas IV-VI uczestniczyli w debacie "Okrągły stół".
Święto Odzyskania Niepodległości
Ten dzień w historii naszego kraju jest szczególny. Na uroczystą mszę świętą w kościele p.w. św. Barbary w Starogrodzie przybyli pan starosta powiatu chełmińskiego, pan wójt gminy Chełmno , sołtysi, dyrektorzy i nauczyciele szkół gminy Chełmno wraz z sztandarami oraz parafianie. Uczniowie z klas III szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum w Starogrodzie przedstawili w montażu słowno-muzycznym wiersze o tematyce patriotycznej. Przypomniały one wszystkim zebranym, jak ważna na przestrzeni wieków była i jest dla nas wolna ojczyzna. Uroczystość przygotowały panie I. Lewandowska i J. Grygorowicz.
Tydzień Bezpiecznego Internetu - Stop cyberprzemocy
Przez cały tydzień od 27-31 października uczniowie na zajęciach komputerowych i informatyki byli zapoznawani z tematyką dotyczącą cyberprzemocy. Poznali projekt "DZIECKO W SIECI - SIECIAKI.PL". Gimnazjaliści obejrzeli film "BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI – STOP CYBERPRZEMOCY", a także wykonali ulotki dotyczace bezpieczeństwa w internecie. Na godzinach wychowawczych starsze klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum wykonały plakaty "Stop cyberprzemocy".
Konkurs "Najładniejszy różaniec"
W tegorocznym konkursie na Najładniejszy różaniec ogłoszonym w miesiącu październiku przez katechetkę Bogumiłę Mazurkiewicz wzięło udział siedemnaścioro dzieci, niektóre z nich wykonały na konkurs nawet po dwie prace. Komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
- Wiktoria Boruszak I m.
- Jessica Krzywdzińska II m.
- Daniel Zdanowicz III m.
- Krystian Pasiński I m.
- Miłosz Grygorowicz II m.
- Nikodem Skorupski III m.
- Justyna Baumart I m.
- Filip Buhcholz II m.
- Amelia Kosińska III m.
Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy z rąk Pani Dyrektor Ewy Kaczmarek na uroczystym apelu klas I-III. Następujący uczniowie otrzymali wyróżnienia :Patrycja Stefańska, Michał Kamiński, Jakub Brandt, Kacper Bruś, Róża Buchholz, Julia Sadowczyk, Szmelc Joanna, Nikodem Młodzianowski.
Magdalena Skorupska
Moduł Magdalena Skorupska został zmodyfikowany
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Luty 2024
- Listopad 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Maj 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Wszystkie