W dniu 23 marca 2023 r. odbyły się w naszej szkole pokazy fizykochemiczne „Czuję chemię do fizyki”. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas I-VII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Pan prowadzący w bardzo ciekawy i przystępny sposób tłumaczył dzieciom i młodzieży działanie poduszkowca, wpływ różnicy ciśnień na działanie organizmów, sposób działania półkul magdeburskich czy wpływ helu na głos ludzki. Każdy z uczestników chciał brać udział w doświadczeniach i aktywnie uczestniczył w dyskusji. Nawet po pokazie uczniowie byli podekscytowani i zaangażowaniem dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tych niecodziennych zajęć.
Pokazy fizykochemiczne "Czuję chemię do fizyki"
Tydzień Mózgu
Tydzień Mózgu to akcja edukacyjna mająca na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. W dniach 14 i 17 marca 2023 r. w ramach tegorocznej akcji odbyły się w klasie 4 i 5 zajęcia „Jak dbać o swój mózg?”. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, co należy robić, aby dbać o swój mózg. Poznali techniki relaksacyjne pozwalające na tzw. „reset” mózgu i mogli sprawdzić możliwości swojego mózgu rozwiązując łamigłówki słowno-logiczne.
Spotkanie z panią archeolog
10.03.2023r. naszą szkołę odwiedziła Dr Alicja Drozd - Lipińska z Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - , antropolog, archeolog, biegły sądowy.
Nasz gość odwiedził szkołę, aby opowiedzieć uczniom o specyfice wykonywanych przez siebie zawodów, a w szczególności antropologa i archeologa. Przywiozła ze sobą nie tylko ciekawe eksponaty, ale również podstawowe narzędzie pracy – grackę. Dla Pani Doktor nie było to pierwsze spotkanie z naszą szkoła. Był to powrót do szkoły w Starogrodzie po 20 latach od badań wykopaliskowych w Kałdusie, a dla nas, dzięki bardzo ciekawej prezentacji - fascynująca podróż w czasie, za którą bardzo dziękujemy.
PROGRAM DLA SZKÓŁ
Konferencja "Czy szachy uczą?"
W naszej szkole uczniowie grają w szachy i odnoszą sukcesy. Konferencja na temat szachów została zorganizowana dla głównie dla rodziców i nauczycieli, ale w wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie ze szkół gminnych. Cieszymy się, że z zaproszenia skorzystała i kujawsko-pomorska wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz, radni Gminy Chełmno Krystyna Iwańska i Bartosz Kubacki, dyrektorzy szkół Gminy Chełmno, uczniowie Gminy Chełmno, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.
Konferencja rozpoczęła się grą symultaniczną z krajowym mistrzem szachowym Pawłem Kukułą, która dostarczyła mnóstwo emocji 15 uczniom ze szkół Gminy Chełmno oraz 2 dorosłych. Ciekawie było patrzeć na te zmagania.
Następnie dyrektor szkoły Ewa Kaczmarek otworzyła drugą konferencji. Pani Bogumiła Mazurkiewicz, nasza szkolna nauczycielka szachów, omówiła zalety gry w szachy. Entuzjasta szachów Bernard Mroziński udowodnił, że w szachy można zagrać w każdym wieku i może grać każde dziecko.
Bardzo ciekawym punktem tej części okazała się prezentacja Pawła Kukuły, który opowiedział o swojej karierze szachowej, z zapałem przedstawił różne ciekawostki, pokazał zdjęcia oraz udzielił krótkiej lekcji gry w szachy.
Masz problem- zwróć się o pomoc
INFORMACJA
o działających telefonach udzielających bezpłatnej pomocy na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom:
800-12-00-02 Ogólnopolskie Pogotowie dla ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”
801 889 880 Telefon zaufania dedykowany osobom cierpiącym z powodu uzależnień behawioralnych oraz ich bliskich – infolinia czynna codziennie w godzinach 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych
800 199 990 Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania, telefon czynny codziennie od godziny 16.00 do 21.00
Więcej informacji pod adresem:
https://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/
OTWP
Dnia 22 marca 2023 na 7 lekcji odbędą się szkolne eliminacje etapu gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Etap gminny odbędzie się 14 kwietnia 2023 roku o godz.10.50 w naszej szkole. Są dwie kategorie:
kl.I-IV
Kl.V-VIII
Prosimy o zgłaszanie się w sekretariacie.
Laboratorium Przyszłości
W marcu na zajęciach techniki rozpoczęliśmy pracę z zestawami do budowy mostów "Polydron Bridges". Po dokładnym zapoznaniu się z instrukcjami i wybraniu potrzebnych elementów, uczniowie klasy V przystąpili do budowy mostu zwodzonego, wspornikowego, wiszącego i wantowego. Praca szła bardzo sprawnie, efekty widoczne były już pod koniec lekcji.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Luty 2024
- Listopad 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Maj 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Wszystkie