Nawigacja

 • Konkurs "Mały przewodnik" w Ratuszu chełmińskim

  3 lutego odbyła się kolejna edycja konkursu krasomówczego „Mały przewodnik” organizowanego przez Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie . Za interesujące i pięknie zaprezentowane uznało jury wystąpienie Radosława Reszczyńskiego z kl. III gimnazjalnej, honorując go I miejscem. Opowiadał on o początkach Chełmna związanego z Kałdusem i Starogrodem, czyli historii która jest nam najbliższa, co niewątpliwie było się dużym atutem prezentacji i wpłynęło na decyzję jury. Gratulujemy Radkowi i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun konkursu: Ilona Lewandowska

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Bal karnawałowy

  10.01.2018

  W naszej szkole 10 stycznia 2018 roku tj. środa od 15.00 do 17.00 odbył się po raz kolejny bal karnawałowy. Uczestnikami balu byli uczniowie z klas młodszych z oddziału 0 i klas 1-3 sp wraz z wychowawczyniami i nauczycielem wspomagającym z oddziału 0 - z panią Judytą Kowalską.  Przenieśliśmy się w świat bajek- były czarownice, wróżki, księżniczki, policjanci … i jeszcze wiele innych ciekawych postaci. Dzieci w barwnych strojach pląsali w rytm muzyki. Uczestnicy balu bawili się wyśmienicie. W przerwach między tańcami był słodki poczęstunek oraz napoje ufundowane przez szkołę. Były konkursy „Muzyczne krzesła”, „Tańczące balony”, „Karnawałowa parada”.  Był też czas na sesję fotograficzną- pamiątkowe klasowe zdjęcia oraz indywidualne w karnawałowej  foto budce. Bal to okazja do integracji i do wspólnej zabawy.

  Bal można uznać za udany, a dzieci pytają już o bal karnawałowy w przyszłym roku.

 • Konkurs plastyczny "To co wżyciu ważne - moja hierarchia wartości"

  W naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny „To co w życiu ważne -moja hierarchia wartości”. Organizatorem konkursu była  Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

  Nad organizacją konkursu w naszej  szkole czuwały panie pedagog Beata Kubacka i Magdalena Dominowska  Szkolna komisja konkursowa w składzie p. Beata Kubacka, p. Magdalena Dominowska oraz p. Ilona Lewandowska wytypowały 10 najlepszych prac po 5  z każdej kategorii tzn: klasy I-IV oraz V-VII szkoły podstawowej.

  Dnia 1 grudnia 2017 roku organizator tj. GKPRPA oraz PN przeprowadził wycieczkę do Torunia na film pt: „Pierwsza gwiazdka”, była to nagroda dla  autorów najlepszych prac wyłonionych w konkursie. Przed seansem uczniowie otrzymali smaczne  niespodzianki w McDonaldzie. Uczniowie mieli również okazje zintegrować się z rówieśnikami z innych szkól, ponieważ wyjazd był zorganizowany dla  czterech szkół podstawowych z naszej gminy.

  Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to:

  Lena Skorupska

  Julia Gruss

  Jan Gronowski

  Oliwia Spychalska

  Maja Szwajkowska

  Filip Buchholz

  Karmela Dekowska

  Józefina Geppus

  Joanna Szmelc

  Róża Buchholz

  Opiekę podczas wycieczki nad uczniami sprawowała pedagog szkolny p. Beata Kubacka.

 • Konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy

  Przez cały grudzień przygotowujemy się na przybycie Zbawiciela, chętne osoby z klas szkoły podstawowej wykonały wieńce adwentowe biorąc udział w konkursie organizowanym przez katechetkę.

  Uczestnicy konkursu:

  1. Julia Post kl. 1

  2. Marta Kosińska kl. 2

  3. Julia i Laura Piotrowska kl. 3

  4. klasa 4 (wspólnie)

  5. Krzysztof Gronowski kl. 5

  6. Róża Buchholz, Antonika Kromp, Józefina Geppus kl. 6

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki z rąk Pani Dyrektor w dniu 22 grudnia na sali gimnastycznej.

 • Szkolne rozgrywki szachowe o Puchar Dyrektora Szkoły

  18.12.2017

  Od początku grudnia we wszystkich klasach odbywały się eliminacje klasowe aby wyłonić po trzech zawodników z każdej klasy do etapu finałowego który odbył się 18 grudnia 2017 roku w szkolnej świetlicy.

  II etap uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Ewa Kaczmarek informując uczniów o tym, że Rada Rodziców wsparła rozrywki poprzez zakup czterech zegarów szachowych, które mierzyły czas grającym zawodnikom.

  W finale uczestników do 11 lat zwyciężył Szymon Piekarczyk otrzymując Tytuł Mistrza Szkoły w Szachach Wicemistrzem został Krzysztof Gronowski a Mistrzynią Szkoły w Szachach została Róża Buchholz.

  W finale uczestników powyżej 11 lat zwyciężył Piotr Tomaszewski otrzymując Tytuł Mistrza Szkoły w Szachach Wicemistrzem został Bartosz Herbuś a Mistrzynią Szkoły w Szachach została Weronika Kromp.

  Wszyscy wymienieni otrzymali puchary z rąk Pani Dyrektor w dniu 22 grudnia 2017 r. w obecności zaproszonych gości na sali gimnastycznej.

  Skład sędziowski reprezentowały Bogumiła Mazurkiewicz oraz Renata Piękoś,  które czuwały nad prawidłowym przebiegiem turnieju.

 • Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy

  12.12.2017

  Dnia 12 grudnia 2017 roku w auli przy ulicy Dominikańskiej w Chełmnie odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy (Igrzyska dzieci do lat 11) w tym turnieju drużyna naszej szkoły zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce otrzymując dyplom oraz nagrodę: szachy gabinetowe.

  Zwycięska drużyna uzyskała tytuł Mistrza Powiatu oraz zakwalifikowała się do rozgrywek wojewódzkich w Toruniu.

  Skład zwycięskiej drużyny: Szymon  Piekarczyk, Krzysztof Gronowski, Julia Sadowczyk, Róża Buchholz.

  W tym samym dniu odbył się również w Chełmnie Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy (Igrzyska młodzieży powyżej lat 11) w tym turnieju drużyna naszej szkoły zdobyła drugie miejsce otrzymując dyplom.

  Również druga drużyna uzyskała tytuł tym razem  Wicemistrza Powiatu oraz zakwalifikowała się do rozgrywek wojewódzkich w Bydgoszczy.

  Aby reprezentować szkołę trzeba było uprzednio  w eliminacjach pokonać  w szkole wielu rywali szachowych.

 • Czad i ogień - spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Chełmnie

  15.12.2017

    Dnia 15 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem z  Komendy Powiatowej Straży Pożarnej  w Chełmnie panem Tomaszem Guzkiem, który opowiedział nam wszystko o czadzie. Dowiedzieliśmy się co to jest za gaz, jak się przed nim zabezpieczyć, jakie są objawy zatrucia tym gazem i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.  Pan Tomasz opowiadał również o pożarach: jak do nich dochodzi, jakie są przyczyny i jak podręcznym sprzętem gaśniczym możemy próbować ugasić małe zarzewie ognia.

     Spotkanie było bardzo ciekawe i bardzo nam się podobało.

 • Akcja "Szlachetna paczka"

  09.12.2017

     W grudniu  2017 roku już po raz  9  nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”.  Koordynatorem akcji była pani Renata Piękoś oraz Małogrzta Kwela, Agnieszka Matus i Magdalena Skorupska.  Do naszego magazynu wpłynęły ok. 23 paczki z żywnością ,środkami czystości, odzieżą oraz wymarzonymi upominkami dla jednej z chełmińskich rodzin.

  9 grudnia zostały one dostarczone do wybranej przez nas rodziny, która była bardzo zadowolona i szczęśliwa  z otrzymanych podarunków. Wolontariusz opiekujacy się rodziną tak zrelacjonował emocje, które towarzyszyły wręczeniu upominków. "W maleńkim pokoiku pani Sylwii nagle znalazło się tyle paczek, że ja zostałam zablokowana. Wszyscy byli zachwyceni tym ogromnym prezentem i wszyscy solidarnie otwierali paczki. Dziewczyny usiłowały ukryć swoje emocje, ale niespecjalnie im to wychodziło. Pani Sylwia miała łzy w oczach. Pan Grzegorz, gdy zobaczył swój sprzęt wędkarski, robił wrażenie, jakby mu już nic nie było potrzebne do szczęścia. Chłopcy, po znalezieniu swoich prezentów, zniknęli w czeluści swojego piętrowego łóżka. Już ich nie zobaczyliśmy. Rodzina była przeszczęśliwa. A kuferki na kosmetyki dla pani Sylwii i Agaty, zrobione przez panie nauczycielki, były przepiękne." Po raz kolejny udało nam się uszczęśliwić  ludzi, którzy tego potrzebują. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 • Konkurs "Jak wyobrażasz sobie pracę w wymarzonym zawodzie?"

  Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu zorganizował w 2017 roku V edycję konkursu dla gimnazjalistów. Konkurs był częścią kampanii informacyjno-promocyjnej skierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych. Celem kampanii było zachęcenie uczniów do zapoznawania się z informacjami o rynku pracy dostępnymi m.in. na stronach internetowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu. Kampania miała na celu również podniesienie świadomości wśród gimnazjalistów o wadze decyzji edukacyjnych, jakie podejmują na etapie gimnazjalnym oraz to, że decyzje te będą miały wpływ na ich sytuację zawodową w przyszłości

  W naszej szkole o konkursie poinformowała uczniów  pedagog Beata Kubacka. W ramach indywidualnych konsultacji uczniowie  zostali  poinstruowani jak napisać i zamieścić pracę konkursową na stronie WUP w Toruniu. Zainteresowani uczniowie mogli korzystać również z materiałów dostępnych w Szkolnym Punkcie Informacji Zawodowej. W konkursie wzięło udział troje uczniów z klasy III gimnazjum. Prace można było przesyłać od 16 października do 6 listopada 2017 r.

  W tegorocznej edycji konkursu, udział wzięli uczniowie z 44 gimnazjów z 18 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego. Z ośmiu szkół odpowiedzieli uczniowie z powiatu świeckiego, z pięciu szkół odpowiedzieli uczniowie z powiatu bydgoskiego, tucholskiego, włocławskiego, oraz Torunia, a po jednej ze szkół odpowiedzieli uczniowie z powiatu aleksandrowskiego, brodnickiego, chełmińskiego, mogileńskiego, radziejowskiego, rypińskiego oraz wąbrzeskiego

  Najczęściej wskazywanymi wymarzonymi zawodami wśród dziewcząt były: lekarz weterynarii – 13 wskazań, psycholog – 6 wskazań oraz lekarz – 6 wskazań. Chłopcy pragną zostać kucharzami – 4 wskazania, zawodnikami dyscypliny sportu – 4 wskazania, lekarzami weterynarii – 3 wskazania, rolnikami – 3 wskazania oraz technikami informatyki – 3 wskazania.

  Przyznano 15 nagród głównych , między innymi  Piotrowi Tomaszewskiemu uczniowi klasy III gimnazjum w Szkole Podstawowej w Starogrodzie. Gratulujemy.

 • Warsztaty ekologiczne w Przysieku

  20.11.2017

  20 i 21 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Renatą Piękoś, p. Grażyną Bukowską oraz p. Agnieszką Matus  pojechali na dwudniowe warsztaty ekologiczne, które odbyły się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Przysieku. Tematem warsztatów było
  „ Przeciwdziałanie powodziom”. Pani  Joanna bardzo ciekawie opowiadała nam o powodziach. Uczniowie dowiedzieli się jak one powstają i co jest ich przyczyną. Sami mogli spakować plecak do ewentualnej ewakuacji, przećwiczyli również sygnały alarmowe, nie zabrakło także pracy w grupach. Po obiedzie poszliśmy na spacer na wał przeciwpowodziowy, gdzie był ciąg dalszy zajęć.
  A następnego dnia udaliśmy się do lasu i tam pani Joanna opowiadała nam o jego mieszkańcach oraz roślinności. Mimo nie najlepszej pogody zajęcia były bardzo ciekawe i bardzo się podobały.

 • Święto Niepodległości

  10.11.2017

  Dnia 10 Listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość „ Śpiewamy dla Polski”, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Małgorzaty Hejmowskiej, p. Marioli Woźniak oraz
  p. Renaty Piękoś . Akademia była poświęcona   199 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Przedstawiciele  naszej szkoły przypomnieli drogę naszej ojczyzny do niepodległości , a my wszyscy mogliśmy przypomnieć sobie niektóre pieśni patriotyczne i w ten sposób oddać hołd wszystkim, którzy oddali życie za nasz kraj. Zaśpiewaliśmy zatem „Rotę”,  „ Marsz, marsz Polonia”, Hej strzelcy wraz”, „Jak długo w sercach naszych” czy „Przybyli ułani pod okienko”. Nie zabrakło też pięknych głosów naszych solistek. Paulina Frąckiewicz wykonała utwór „ Niepodległa, niepokorna” ,Wiktoria  Frąckiewicz zaśpiewała  piosenkę pt.: „ Niepodległość- trudne słowo”, zaś Wiktoria Grajewska zakończyła akademię utworem „Taki kraj”.  

     Następnego dnia – 11 Listopada odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji w kościele p.w. Św. Barbary w Starogrodzie  odbyła się uroczysta msza św. , a po niej koncert
   „ Śpiewamy dla Polski”. Oprócz licznych mieszkańców na uroczystość przybyli również zaproszeni goście m.in. wójt gminy Chełmno p. Krzysztof Wypij, Przewodniczący Rady Gminy p. Mieczysław Urbański , dyrektorzy  i przedstawiciele szkół gminy Chełmno oraz sołtysi wsi. Przed mszą delegacje udały się na cmentarz , aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.

    Wszystkim występ uczniów bardzo się podobał, nie zabrakło też łez wzruszenia.

 • Dzień Misia

  21.11.2017

  Dnia 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji gościliśmy aktorów z Krakowa z agencji Edu-Artist z przedstawieniem pt. „Gdzie jest dziś mały miś?” , którzy co chwilę angażowali uczniów do wspólnej zabawy. Tego dnia rozstrzygnęliśmy dwa konkursy – dyplomy wręczyła Pani dyrektor szkoły Ewa Kaczmarek, a nagrody Pani dyrektor biblioteki Mirosława Przybycień – Rybak. W konkursie literackim na najciekawszą rymowankę o misiu udział wzięli i zwyciężyli: I – Wiktoria Stolarska, Dawid Ulowski, II – Aleksandra Dankowska, Daria Syrek, a III – Małgosia Felisiak. Do konkursu plastycznego „Figurkowa rodzina misiowa” przystąpili i zajęli miejsca – I- Lena Skorupska, Marta Kosińska, Wiktoria Stolarska, Igor Przybycień i Tymek Baranowski, II – Miłosz Kubacki, Julka Post, Emilka i Edytka Krawczyk, Maja Jaworska, a III - Oliwia Spychalska, Małgosia Felisiak, Janek Gronowski, Julka Gruss, Kamila Brzdęk i Maja Piekarczyk. Po wręczeniu nagród Kubuś Puchatek poczęstował wszystkie dzieci małym conieco, które chętni e stanęły do zdjęcia w misiowej fotobudce. Dzień Misia w naszej szkole przygotowały panie – Magdalena Skorupska, Judyta Kowalska, Małgorzata Kwela oraz Pani Mirosława Przybycień- Rybak, która była sponsorem przedstawienia i nagród.

 • Spotkanie autorem książki "Komputerowy ćpun" K. Piersa

  16.11.2017

  Dnia 16 listopada 2017 roku Szkołę Podstawową im. Ireny Sendlerowej odwiedził niecodzienny gość pan Krzysztof Piersa. Jest on autorem książki „Komputerowy ćpun”, w której przedstawił osobistą historię dotyczącą uzależnień związanych z korzystaniem z gier komputerowych. Zajęcia odbyły się w trzech kategoriach wiekowych, klasy: 0-III szkoły podstawowej, IV-VI szkoły podstawowej, VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum, trwały po dwie godziny lekcyjne. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach na temat gier komputerowych oraz przyczyn i objawów uzależnienia. Dostarczyły one uczestnikom wiedzy, którą należy posiadać, aby nie uzależnić się. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z gościem i otrzymać autograf. Społeczność uczniowska w Starogrodzie na długo zapamięta to spotkanie. Pamiętaliśmy również o rodzicach. Spotkanie dla nich odbyło się o godzinie 15.30. Tematyka z pewnością jest niezwykle aktualna, zwłaszcza gdy zbliżają się święta. Niejeden rodzic zastanawia się, jaką grę podarować dziecku pod choinkę. Po spotkaniu rodzice wyszli bogatsi o wiedzę teoretyczną i praktyczną, jaką grę wybrać i w jaki sposób należy kontrolować, w co dziecko gra i ile czasu mu to zajmuje. Nad organizacją spotkania z gościem czuwały panie: Magdalena Dominowska oraz Beata Kubacka- pełniące funkcję pedagogów szkolnych. Całe przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Chełmnie oraz przy współpracy z Gminną Biblioteką w Starogrodzie.

   

 • Wyjazd do kina Wrzos na film pt. "Emotki"

  02.11.2017

  My, klasa II szkoły podstawowej wybraliśmy się 2 listopada 2017 roku na pierwszy wspólny wyjazd do kina Wrzos w Świeciu na film Emotki. To był pierwszy nasz wspólny wyjazd integracyjny. Film był bardzo ciekawy, dużo efektów dźwiękowych. Wyjazd uważamy za udany i nie możemy doczekać się na kolejnego. Celem wyjazdu była integracja grupy oraz miło spędzony czas w grupie rówieśniczej. Wyjazd zintegrował grupę i dał dużą radość ze wspólnie spędzonego czasu. Na drugi dzień dzieci opowiadały i dzieliły się swoimi przeżyciami i wrażeniami po obejrzanym filmie. Wspólnie malowali ulubione emotki, które zostały wywieszone na gazetce ściennej w klasie.

 • Święto szkoły

  29.09.2017

           Tegoroczne obchody Święta Szkoły wszystkie klasy rozpoczęły od przygotowania wiązanek. Klasy II i III gimnazjum udały się do Chełmna i Klamer, a klasy szkoły podstawowej do miejsc pamięci w Starogrodzie, aby złożyć je i zapalić znicze na grobach poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. Po powrocie do szkoły każda klasa otrzymała zadanie - w ramach gry terenowej „Nasza patronka” należało  znaleźć  fragmenty hasła i ilustracje,  a następnie w klasach przygotować plakaty. Po wykonaniu tego zadania klasy młodsze rysowały portrety Ireny Sendlerowej, a starsze układały wiersze i rymowanki o naszej patronce oraz oglądały filmy o tematyce wojennej.

  O godz. 12.00 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy I, w której wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Po radosnym i perfekcyjnie dopracowanym występie pierwszaków przyszedł czas na chwilę refleksji i zadumy. Usłyszeliśmy przepiękne deklamacje wierszy wojennych w wykonaniu przedstawicieli wszystkich klas, które przeplatały wzruszające interpretacje piosenek w wykonaniu Weroniki Polińskiej, Wiktorii Grajewskiej, Pauliny i Wiktorii Frąckiewicz.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Starogrodzie, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum
  Starogród, 86-200 Chełmno1
 • 056 676 08 00

Galeria zdjęć