Nawigacja

 • Konkurs piosenki "Złota nutka"

  Konkurs piosenki "Złota nutka"
  19.06.2018

  19 czerwca 2018 roku odbyła sie kolejna edycja Konkursu Piosenki Szkolnej „Złota nutka”. Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach: klasy I-III i VI-VI, a ich talent i zmagania oceniało jury w składzie: pani dyrektor Ewa Kaczmarek oraz Małgorzata Hejmowska, nauczycielka muzyki. Występy uczestników konkursu nagradzane były gromkimi brawami, co, z pewnością, dodawało im otuchy przed werdyktem jury. W kategorii klas młodszych I miejsce zajął zespół „My trzy” w składzie Lena Skorupska, Edyta i Emilia Krawczyk. II miejsce Julia Post i duet Paulina Zdanowicz i Wiktoria Stolarska, zaś III Jan Gronowski i również duet Małgorzata Felisiak  i Radosław Pawski. W kategorii klas starszych bezapelacyjnym zwycięzcą był Miłosz Grygorowicz, zaś II miejsce zajął Kacper Bruś i duet Maja Szwajkowska i Justyna Baumgart. Wszystkim nagrodzonym gratuluję odniesionego sukcesu i zapraszam kolejny konkurs w przyszłym roku. Opiekun imprezy Ilona Lewandowska.

 • IV Międzynarodowy Zjazd Szkół i Placówek Sendlerowskich

  IV Międzynarodowy Zjazd Szkół i Placówek Sendlerowskich
  08.06.2018

  W dniach 8 - 10 czerwca 2018 roku delegacja Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogrodzie uczestniczyła w IV Międzynarodowym Zjeździe Szkół
  i Placówek Sendlerowsich, który odbył się w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Otylia Przybycień, Martyna Godek oraz przewodniczący Daniel Syrek. Opiekunami były: pani dyrektor Ewa Kaczmarek oraz Renata Piękoś.

  Gospodarzem spotkania była Bursa Gdańska mieszcząca się na Podwalu Staromiejskim. Uczestnikom zapewniono mnóstwo atrakcji, m.in.: koncert organowy
  w Katedrze Oliwskiej, spacer pod pomnik na Westerplatte, rejs statkiem wycieczkowym, czy zwiedzanie Starego Miasta  oraz Stoczni Gdańskiej z przewodnikiem
  .

              W sobotę miały miejsce najważniejsze uroczystości. Poczty sztandarowe wzięły udział w przemarszu spod budynku na Podwalu Staromiejskim do Teatru Szekspirowskiego. Tam nastąpiło przedstawienie wszystkich szkół i placówek , spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka - Markiem Michalakiem, córką pani Ireny - Janiną Zgrzembska oraz z Relli Robinson – Żydówką uratowaną przez polską rodzinę.. Następnie wychowankowie Bursy Gdańskiej odegrali bardzo piękne przedstawienie pod tytułem "Życie w słoiku", opowiadające o życiu w getcie i o Irenie Sendlerowej.

   Kolejnego dnia przysłuchiwaliśmy się debacie, w której brała udział młodzież gdańskich szkół średnich. Debaty dotyczyły tematów: „Czy warto być dobrym” oraz
  „Prawda historyczna czy mit”.

              Udział w zjeździe był dla nas wielkimi i bardzo wartościowym  przeżyciem, dał nam wiele do myślenia.

 • Dzień Matematyki

  Dzień Matematyki
  16.05.2018

  Dnia 16 maja 2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Matematyki  

  pt: „Matematyka w rysunkach”. Tegoroczne spotkanie z matematyką rozpoczęliśmy pierwszym etapem konkursu Mistrz Rachunku Pamięciowego. Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe tzn. klasy IV-VI oraz klasy VII sp i gimnazjum . Uczniowie spotkanie z zadaniami matematycznymi rozpoczęli od wykonania w grupach trzyosobowych kompozycji „Cyrklem rysowane” przedstawiającej postać, zwierzę lub krajobraz. Prace pobudzały wyobraźnię uczniów, były wykonane z dużym zaangażowaniem, a najładniejsze zostały wywieszone na korytarzu. W następnej kolejności  uczniowie wykonywali zgodnie z instrukcją zadania z serii Matlandia,

  odkrywali rysunek ukryty w działaniach matematycznych lub zaznaczali punkty w układzie współrzędnych. Rozwiązaniem każdego z tych zadań był rysunek.

  Zadania dla uczniów zostały wybrane i przygotowane przez zespół nauczycieli matematyki. Inicjatorką i koordynatorką szkolnych spotkań matematycznych jest pani Beata Kubacka.

 • I Regionalny Zjazd Szkół Sendlerowskich

  I Regionalny Zjazd Szkół Sendlerowskich
  18.05.2018

  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Weronika Polińska i Karolina Baumgart oraz poczet sztandarowy – Weronika i Agata Kromp oraz Kacper Bruś, brali udziałw I Regionalnym Zjeździe Szkół Senlerowskich, który odbył się 18.05.2018 w Szkole Podstawowej nr 58 im. Ireny Sendlerowej w Bydgoszczy.  

  Po uroczystym otwarciu zjazdu i okolicznościowych wystąpieniach jego uczestnicy mogli obejrzeć przejmujące i skłaniające do refleksji i przemyśleń przedstawienie pt: ”Tam w getcie głód, i nędza, i chłód, i gorsza od głodu, od chłodu, tęsknota…- wspomnienie o Irenie Sendlerowej”, które przygotowali i przedstawili uczniowie i nauczyciele szkoły nr 58.

  W drugiej części uroczystości uczestnicy zjazdu przenieśli  się do bydgoskiego ratusza, gdzie odbyła się debata "Irena Sendlerowa - o tym dlaczego warto być dobrym".  Po dyskusji młodzież doszła do wniosku, że najważniejsze jest dobro, szacunek, poświęcenie, rodzina,
  i tak jak mówiła Irena Sendlerowa „ każdemu kto tonie należy podać rękę”.

  Miło nam było, że przedstawicielka naszej szkoły – Weronika Kromp udzieliła wywiadu dla radia PiK, które objęła patronat nas zjazdem.

 • Noc z książką

  Noc z książką
  25.05.2018

  Już po raz drugi obyła się impreza kulturalna czyli "Noc z książką". Tym razem uczestnicy zmierzyli się z tekstami legend polskich. Wykonywali różne zadania: klalambury, rysunek czy quiz dotyczący znajomości legend. Kolejnym etapem zmagań z historią legend były zadania przygotowane przez dyrektor Biblioteki Gminnej panią M. Przybycień-Rybak. Uczestnicy bardzo chętnie odgadywali przygotowane przez panią biliotekarkę zagadki. To zadanie wywołało wiele pozytywnych emocji. Wieczorem wszyscy uczestnicy oglądali filmy nakręcone na podstawie motywów z książek. Imprezę kulturalną przygotowały panie J. Grygorowicz i A. Matus przy współpracy z panią M. Przybycień-Rybak.

 • Skwerek Ireny Sendlerowej

  Skwerek Ireny Sendlerowej
  25.05.2018

  W styczniu 2017 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystąpił do marszałka Sejmu z inicjatywą upamiętniającą wyjątkową postać Ireny Sendlerowej, nazywanej „Matką Dzieci Holokaustu”. Dzięki jego staraniom została podjęta Uchwała w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej. Roku, w którym mija 10 lat od śmierci patronki naszej szkoły.

  Również nasza szkoła postanowiła włączyć się w obchody upamiętniające tę postać, traktowaną jako bohaterkę, chociaż sama o sobie mówiła: „Nie róbcie ze mnie żadnej bohaterki. Robiłam tylko to, co każdy powinien zrobić.”

  Włączając się w obchody Roku Ireny Sendlerowej podjęliśmy się wielu zadaniom. Zaplanowaliśmy konkursy literackie, wiedzowe i plastyczne oraz biegi. Jednym z zadań było założenie Skwerku im. Ireny Sendlerowej, który właśnie 25 maja 2018r. uroczyście otworzyliśmy.

  Aby zachować tożsamość wyprowadzanych z getta dzieci, nasza patronka prowadziła kartotekę uratowanych. Dziecięce dane zapisywała na maleńkich karteczkach ukrywanych w butelkach w sobie wiadomym miejscu. Dziś wiadomo, że zakopywała je pod jabłonką, dlatego centralne miejsce naszego skwerku zajmuje to właśnie drzewo. Z czasem pojawią się także ulubione kwiaty naszej patronki, czyli słoneczniki i tulipany.

  Oprócz symbolicznego posadzenia i podlania drzewka jabłoni przed naszą szkołą, odsłoniliśmy także tablicę upamiętniającą postać naszej patronki – Ireny Sendlerowej. Dokonały tego dyrektor szkoły pani Ewa Kaczmarek oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Roża Buchholz.

  Przy pracy nad skwerkiem pracowali - pani Dorota Krawiec oraz pan Janusz Gronczewski, a uroczystość przygotowały panie – Ilona Lewandowska oraz Małgorzata Kwela.

 • Lekcja "Pierwsza pomoc przedmedyczna"

  Lekcja "Pierwsza pomoc przedmedyczna"
  15.05.2018

  15 maja 2018 klasa III sp. miała okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji dotyczącej pierwszej pomocy przedmedycznej. Tata jednego z uczniów jest ratownikiem medycznym i zgodził się przyjechać do III klasy na praktyczne zajęcia z udzielania pomocy.

  Pan Krzysztof Wolski opowiedział, jak należy zachować się, kiedy znajdziemy się na miejscu wypadku, aby samemu nie zostać poszkodowanym, jak sprawdzić stan poszkodowanego i wezwać pomoc. Następnie uczniowie poćwiczyli na fantomie wszystkie czynności, począwszy od sprawdzenia świadomości, oddechu, po uciskanie serca (dowiedzieliśmy się, że nie nazywamy tego masażem). Później, już na samych sobie dzieci ćwiczyły układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji bocznej. Aby sprawdzić, że nie wymaga to wielu sił, jeden z uczniów ułożył w tej pozycji pana Krzysztofa. Bogatsi o nową wiedzę i umiejętności, uczniowie podziękowali ratownikowi medycznemu oraz umówili się na kolejne spotkanie.

 • Spotkanie z ciekawymi zawodami w ZSCKP w Grubnie

  Spotkanie z ciekawymi zawodami w ZSCKP w Grubnie
  14.03.2018

  W ramach współpracy  z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie uczniowie klasy III gimnazjum dnia 14.03.2018 brali udział w warsztatach „Spotkanie z ciekawymi zawodami”.

  Spośród zaproponowanej oferty każdy uczeń   wybrał dwa interesujące go zawody i uczestniczył  w warsztatach,  na których mógł zapoznać się z istotą i charakterem danego zawodu. Zajęcia odbywały się w specjalistycznych pracowniach oraz w terenie.  Celem wyjazdu na warsztaty było przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji związanych z własnym rozwojem i wyborem ścieżki zawodowej. Uczniowie po warsztatach bardzo chętnie dzielili się spostrzeżeniami i wrażeniami, byli bardzo zadowoleni. Sprawami związanymi z organizacją wyjazdu i opieką nad uczniami zajmowała się pani Beata Kubacka.

 • Dzień Edukacji Prawnej

  Dzień Edukacji Prawnej
  15.03.2018

  Dnia 15 marca 2018 r. odbyło się w ramach Dnia Edukacji Prawnej spotkanie z asystentem sędziego Sądu Rejonowego w Świeciu panią Anną Wolską. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klasy II i III gimnazjum.

  Prowadząca wyjaśniła na czym polega dwuinstancyjność sądów, opowiedziała również o sprawach karnych, cywilnych i rodzinnych. Przybliżyła młodzieży codzienną pracę oraz ścieżkę zawodową prawnika. Chętni uczniowie mogli przymierzyć strój sędziego i chociaż  przez chwilę wcielić się w rolę „wymiaru sprawiedliwości”.

  Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, dlatego w przyszłości warto wspierać i kontynuować podobne inicjatywy.

  Nad organizacją spotkania czuwały panie pedagog Beata Kubacka i Magdalena Dominowska.

 • Wystawa Budowli z klocków LEGO

  Wystawa Budowli z klocków LEGO
  15.03.2018

  15 marca uczniowie klas IV-VII wraz z   wychowawczyniami    udali się do Bydgoszczy, aby obejrzeć     największą   w Polsce edukacyjną Wystawę Budowli z klocków LEGO, nad którą patronat objął Rzecznik Praw Dziecka. Na miejscu mogliśmy zobaczyć niewiarygodne konstrukcje przedstawiające ludzkie serce, mózg, układ kostny. Dziewczęta podziwiały miniatury światowej sławy budowli: Taj Mahal, Opery w Sydney, Statui Wolności, chłopacy – naturalnej wielkości figury Tomasza Golloba, Rafała Sonika, Kamila Grosickiego. Wszystkich zachwyciły scenki z Gwiezdnych Wojen czy Hobbita. Furorę, i ogrom wspomnień u pań Piękoś, Grygorowicz i Krawiec, wywołała makieta polskiej ulicy z lat '80 z kolejką do sklepu mięsnego, samochodami Fiat 125 i 126p, trzepakiem. Podziw budziły ogromnych rozmiarów Air Force One, Titanic, Queen Mary 2 i nieco mniejsze modele statków pirackich. Hitem okazał się pobyt w strefie zabaw, gdzie można było budować z klocków małych, dużych i ogromnych, wypróbować zbudowane przez siebie pojazdy na zjeżdżalniach i skoczniach dla samochodów, „pisać” i „malować” klockami na ścianie. Nie obyło się też bez zakupów – prawdziwi fani LEGO kupili sobie wymarzone zestawy.

 • Lekcje odwołane 26 lutego 2018 r.

  26.02.2018

  Informacja
  Z powodu awarii autobusu lekcje na dzień dzisiejszy (26 lutego 2018) zostają odwołane.

 • Konkurs "Mały przewodnik" w Ratuszu chełmińskim

  Konkurs "Mały przewodnik" w Ratuszu chełmińskim

  3 lutego odbyła się kolejna edycja konkursu krasomówczego „Mały przewodnik” organizowanego przez Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie . Za interesujące i pięknie zaprezentowane uznało jury wystąpienie Radosława Reszczyńskiego z kl. III gimnazjalnej, honorując go I miejscem. Opowiadał on o początkach Chełmna związanego z Kałdusem i Starogrodem, czyli historii która jest nam najbliższa, co niewątpliwie było się dużym atutem prezentacji i wpłynęło na decyzję jury. Gratulujemy Radkowi i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun konkursu: Ilona Lewandowska

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy
  10.01.2018

  W naszej szkole 10 stycznia 2018 roku tj. środa od 15.00 do 17.00 odbył się po raz kolejny bal karnawałowy. Uczestnikami balu byli uczniowie z klas młodszych z oddziału 0 i klas 1-3 sp wraz z wychowawczyniami i nauczycielem wspomagającym z oddziału 0 - z panią Judytą Kowalską.  Przenieśliśmy się w świat bajek- były czarownice, wróżki, księżniczki, policjanci … i jeszcze wiele innych ciekawych postaci. Dzieci w barwnych strojach pląsali w rytm muzyki. Uczestnicy balu bawili się wyśmienicie. W przerwach między tańcami był słodki poczęstunek oraz napoje ufundowane przez szkołę. Były konkursy „Muzyczne krzesła”, „Tańczące balony”, „Karnawałowa parada”.  Był też czas na sesję fotograficzną- pamiątkowe klasowe zdjęcia oraz indywidualne w karnawałowej  foto budce. Bal to okazja do integracji i do wspólnej zabawy.

  Bal można uznać za udany, a dzieci pytają już o bal karnawałowy w przyszłym roku.

 • Konkurs plastyczny "To co wżyciu ważne - moja hierarchia wartości"

  Konkurs plastyczny "To co wżyciu ważne - moja hierarchia wartości"

  W naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny „To co w życiu ważne -moja hierarchia wartości”. Organizatorem konkursu była  Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

  Nad organizacją konkursu w naszej  szkole czuwały panie pedagog Beata Kubacka i Magdalena Dominowska  Szkolna komisja konkursowa w składzie p. Beata Kubacka, p. Magdalena Dominowska oraz p. Ilona Lewandowska wytypowały 10 najlepszych prac po 5  z każdej kategorii tzn: klasy I-IV oraz V-VII szkoły podstawowej.

  Dnia 1 grudnia 2017 roku organizator tj. GKPRPA oraz PN przeprowadził wycieczkę do Torunia na film pt: „Pierwsza gwiazdka”, była to nagroda dla  autorów najlepszych prac wyłonionych w konkursie. Przed seansem uczniowie otrzymali smaczne  niespodzianki w McDonaldzie. Uczniowie mieli również okazje zintegrować się z rówieśnikami z innych szkól, ponieważ wyjazd był zorganizowany dla  czterech szkół podstawowych z naszej gminy.

  Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to:

  Lena Skorupska

  Julia Gruss

  Jan Gronowski

  Oliwia Spychalska

  Maja Szwajkowska

  Filip Buchholz

  Karmela Dekowska

  Józefina Geppus

  Joanna Szmelc

  Róża Buchholz

  Opiekę podczas wycieczki nad uczniami sprawowała pedagog szkolny p. Beata Kubacka.

 • Konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy

  Konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy

  Przez cały grudzień przygotowujemy się na przybycie Zbawiciela, chętne osoby z klas szkoły podstawowej wykonały wieńce adwentowe biorąc udział w konkursie organizowanym przez katechetkę.

  Uczestnicy konkursu:

  1. Julia Post kl. 1

  2. Marta Kosińska kl. 2

  3. Julia i Laura Piotrowska kl. 3

  4. klasa 4 (wspólnie)

  5. Krzysztof Gronowski kl. 5

  6. Róża Buchholz, Antonika Kromp, Józefina Geppus kl. 6

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki z rąk Pani Dyrektor w dniu 22 grudnia na sali gimnastycznej.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Starogrodzie, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum
  Starogród, 86-200 Chełmno1
 • 056 676 08 00

Galeria zdjęć