Nasi gimnazjaliści odnieśli duży sukces zajmując wysokie miejsca w Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej. J. Janowski zajął I miejsce w kategorii gimnazjum , a P. Pliszczyński zdobył III miejsce w tej samej kategorii. Gratulujemy sukcesów.
Konkurs Wiedzy o Chełmnie
1 marca 2014 roku w Ratuszu chełmińskim odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Chełmnie. Szkołę podstawową reprezentowali: Zuzanna Leszczyńska, Roksana Hinc ( kl. V ) i Sebastian Dekowski ( kl. VI). Gimnazjum zaś: Emilia Chojnacka ( kl. I), Oliwia Bruś ( kl. II) i Wiktoria Zarębska (kl. I). Miło jest mi poinformować, że po zaciętej rywalizacji, II miejsce zajęła Emilia, która wykazała się ogromną wiedzą i stoickim opanowaniem. Opiekun konkursu: nauczyciel historii Ilona Lewandowska.
Dzień Babci i Dziadka
Już po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w naszych murach babcie i dziadków, którzy licznie przybyli na uroczystość przygotowaną przez dzieci i młodzież. Gości witali już przy wejściu uczniowie klasy III szkoły podstawowej. Gdy wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej rozpoczął się program artystyczny. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego, które przedstawiły wierszyki i piosenkę o babci i dziadku. Po nich kolejno występowali uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej śpiewając i odgrywając scenki dla dziadków i babć. Uczniowie z klasy IV przestawili teatrzyk kukiełkowy „Drewniane story”, a szóstoklasiści rozbawili publiczność niecodziennym teleturniejem „Familiada”. Uczniowie klasy V wykonali układ taneczny do piosenki „Jozin z Bazin”. Po ich występie mieli okazję zaprezentować się gimnazjaliści. Zespół „Wenus” i dziewczyny z klasy I gimnazjum wykonały specjalnie przygotowany układ taneczny, a uczniowie z klasy II gimnazjum przedstawili dowcipy. Na koniec uroczystości chór szkolny oraz solistki i solista zaśpiewali najpopularniejsze piosenki biesiadne, przy których wszystkim chciało się tańczyć, a uczniowie z klasy IV zagrali na fletach specjalnie dla dziadków i babć tradycyjne „Sto lat”.
Zabawa karnawałowa
Początek nowego roku nasi uczniowie przywitali w gorących rytmach muzyki. Najmłodsi z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej bawili się na balu karnawałowym przygotowanym przez starszych kolegów z klasy III gimnazjum. Starsze koleżanki wykonywały chętnym osobom karnawałowe makijaże, a DJ i wodzirejowie starali się, aby wszyscy byli zaangażowani w zabawę. Tego popołudnia spotkać można było wróżki, biedronki, piratów, króla czy pszczółkę Maję, a to tylko niektóre z kostiumów zaprezentowanych w czasie balu . Starsi uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej i I –III gimnazjum także bawili się na dyskotece karnawałowej, na której nie zabrakło najnowszych przebojów minionego roku. Wszyscy uczestnicy zabaw otrzymali pączki ufundowane przez Radę Rodziców.
Spotkanie z Mikołajem
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w świątecznym spotkaniu z Mikołajem. Każde dziecko otrzymało upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz Gminę Chełmno, a najmłodsi dostali również świadectwo spotkania z Mikołajem. W trakcie wizyty została przeprowadzona zbiórka słodyczy, które Mikołaj podaruje dzieciom z Domu Dziecka w Chełmnie. Kolejną atrakcją tego dnia były jasełka przygotowane przez uczestników koła teatralnego i szkolnego chóru, które przygotowała pani B. Papierowska. Po występie odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Kiermasz został przygotowany przez panią I. Lewandowską.
Spotkanie klasy III gimnazjum z przedstawicielami szkół ponazdgimmnzajalnych powiatu chełmińskiego
W naszej szkole w ramach doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów klasy III gimnazjum. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chełmińskiego, następujących placówek:
1. Zespół Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie
2. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Chełmnie
3. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie.
Uczniowie mieli okazję uzyskać informacje dotyczące ofert poszczególnych szkół- profile, walory danej szkoły, wymagania niezbędne do kandydowania na dany kierunek. Każdy przedstawiciel przedstawił prezentację multimedialną i opowiedział o najważniejszych sprawach dotyczących danej szkoły. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał biuletyny, które pozwolą wybrać odpowiedni kierunek.
Konkurs "Najpiękniejszy wieniec adwentowy"
Adwent powoli dobiega już końca. W związku z tym szczególnym okresem oczekiwania na Boże Narodzenie uczniowie szkoły podstawowej mogli wziąć udział w konkursie „Najpiękniejszy wieniec adwentowy”. I miejsce zajęli: K. Gronowski i J. Stalmirski, II miejsce przypadło w udziale: A. Kromp i K. Brusiowi, zaś na III miejscu uplasowali się K. Dekowska i B. Hinc. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani B. Mazurkiewicz.
Akcja "Szlachetna paczka"
Drogi Darczyńco!
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:
Dzieci bardzo entuzjastycznie zareagowały na plecaki do szkoły. Najmłodszym członkom rodziny ogromną radość sprawiły książki z Kubusiem Puchatkiem. Mama była zachwycona z płaszczyka na zimę. Chłopcy nie mogli oderwać się od symulatora jazdy. Paczka zawierała dużo kartonów z żywnością, znalazł się też ogromny karton wypełniony po brzegi samymi słodyczami co jednak o dziwo uciekło uwadze małym członkom rodziny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się artykuły szkolne, które na pewno w znacznym stopniu pomogą w rozwijaniu zdolności artystycznych części domowników. Cała rodzina była bardzo wzruszona i bardzo wdzięczna za okazaną pomoc. Wszyscy byli bardzo wzruszeni i z wielką radością dzielili się prezentami między sobą.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Chciałbym serdecznie podziękować za współpracę i przekazaną pomoc rodzinie. Chciałbym szczególnie podziękować za bardzo dokładne skompletowanie paczki, w której po prostu nie brakowało niczego. Najbardziej pozytywnie zaskoczyło mnie, że dla każdego członka rodziny z osobna znalazło się coś innego. Na prawdę ta paczka była bardzo wyjątkowa!
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
"W imieniu całej naszej gromadki serdecznie dziękujemy, życząc wszystkim Darczyńcom szczęścia, zdrowia i radości. Dziękujemy."
Powiatowe Zawody w Piłkę Siatkową
Tego dnia drużyna gimnazjalistów w składzie: W. Gronowski, J. Kromp, D. Kosiński, A. Kulwicki, K. Murawski, M. Głażewski, P. Pliszczyński, K. Kaźmierczak, K. Grajewski i M. Kreczmer w Powiatowych Zawodach w Piłkę Siatkową w Unisławiu zajęła I miejsce w powiecie. Uczniów do konkursu przygotowali pani R. Piękoś i pan P. Grzeszczak.
Gminne Zawody w Piłkę Siatkową
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłkę Siatkową, które odbyły się w Starogrodzie. Drużyna dziewcząt w składzie: E. Głowacka, J. Godek, A. Wawerek, A. Żuraw, K. Geppus, M. Gronowska, A. Lewandowska i A. Stalmirska zajęła I miejsce. Takim samym sukcesem może poszczycić się drużyna chłopców w skład, której weszli: W. Gronowski, J. Kromp, D. Kosiński, A. Kulwicki, K. Murawski, M. Głażewski, P. Pliszczyński, K. Kaźmierczak, K. Grajewski, K. Chmielewski i M. Kreczmer. Uczniów do konursu przygotowali pani R. Piękoś i pan P. Grzeszczak.
Sukcesy szachistów
W tym roku również nasi uczniowie ze szkoły podstawowej wzięli udział w Powiatowym Drużynowym Turnieju Szachowym w Chełmnie. Drużyna szachowa w składzie: M. Patuła, A. Post, P. Tomaszewski i O. Pałuła zajęła I miejsce. Natomiast P. Tomaszewski został Najlepszym Szachistą Zawodów. Sukces odniosła również drużyna gimnazjalistów w składzie: A. Stalmirska, M. Kreczmer, J. Kromp i B. Głażewski, która w Powiatowym Drużynowym Turnieju Szachowym zajęła III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała pani B. Mazurkiewicz.
Z wizytą w Muzeum Ziemi Chełmińskiej
Uczniowie klas III – V pod opieką nauczycielek Marioli Woźniak i Grażyny Bukowskiej udali się do Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie w celu zwiedzenie wystawy czasowej "90 lecie Polskiego Związku Łowieckiego i 60 - lecie Koła Łowieckiego "Orzeł" w Chełmnie". Wystawa przedstawiała trofea myśliwych z Koła Łowieckiego "Orzeł", ich sztandar i umundurowanie. Na wstępie pani przewodnik przedstawiła uczniom krótką informacje o tradycjach myślistwa w Polsce i urządzaniu sal myśliwskich w dawnych pałacach i dworkach. W dalszej kolejności omówiła poszczególne ekspozycje i znajdujące się w nich wypchane zwierzęta i inne trofea. Ostatnim etapem wizyty w muzeum było indywidualne zwiedzanie wystawy i robienie pamiątkowych zdjęć. Po opuszczeniu muzeum uczestników wycieczki spotkała niespodzianka, czyli czworo myśliwych w galowych mundurach z sokołem przyuczonym do polowania. Wszyscy mogli obejrzeć ptaka z bliska, a chętni pogłaskali go. Wystawa
i spotkanie z myśliwymi dostarczyły dużo wrażeń.
Andrzejki
Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią D. Krawiec przygotowali szkolną zabawę andrzejkową. Punktem kulminacyjnym, jak co roku były wróżby. Każdy z uczestników mógł się dowiedzieć jaki zawód bedzie wykonywał w prrzyszłości albo jakie jest imię jego przyszłej wybranki serca. Wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach skocznej muzyki.
Konkursy - Twórczość Juliana Tuwima
W naszej szkole został zorganizowany cykl konkursów dotyczących twórczości Juliana Tuwima. Klasa III musiała napisać list do Juliana Tuwima, na temat „Za co dziękujemy Julanowi Tuwimowi”. zwycięzcami zostali: Julia Smolińska, Mateusz Pawski i Bartosz Herbuś.
Klasy IV – VI szkoły podstawowej mogły wziąć udział w konkursie plastycznym „Kartka dla Juliana Tuwima” – nawiązująca do twórczości poety. Konkurs zdominowali chłopcy z klasy IV i zwycięzcami zostali: Andrzej Post, Filip Baranowski i Bartosz Hinc.
Dodatkowo uczniowie tych klas musieli zapoznać się z wybranymi utworami Juliana Tuwima, a następnie rozwiązać test z ich znajomości. Tutaj również najmłodsi w tej grupie byli najlepsi. Zwyciężczynią została Martyna Godek. Pozostałe miejsca zajęli Piotr Tomaszewski i Filip Baranowski.
Najstarsi uczniowie naszej szkoły musieli stworzyć komiks związany z twórczością poety. Pierwsze miejsca należały do: Marii Gronowskiej, Karoliny Geppus, Natalii Raniszewskiej.
Konkursy zorganizowała i przeprowadziła pani M. Skorupska przy udziale nauczycieli klas I-III, polonistów i plastyków.
Dzień Misia
25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Po występach klasy 0 oraz II odbył się konkurs recytatorski wierszy o misiach. Najpiękniej wiersze wygłosili: I – Oliwia Jarocka, II – Martyna Głowacka i Karolina Baumgart, III – Julia Sadowczyk i Hubert Rzeźnikowski. Następnie wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego na najpiękniejszego misia. I miejsce zajęli: Amelia Lada, Damian Felisiak, Antoni Geppus, Józefina Geppus. II – Michał Kamiński, Oliwia Spychalska, Krzysztof Gronowski i Weronika Polińska. III – Jessica Krzywdzińska, Wiktoria Boruszak oraz Kamila Brzdęk. Na zakończenie uroczystości odbyła się loteria wśród uczniów, którzy przynieśli swoje misie na wystawę do biblioteki oraz słodki poczęstunek. Uroczystość przygotowała pani M. Kwela.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień odbył się w naszej szkole 21 listopada. Rozpoczął się słodkim poczęstunkiem i życzeniami. Uczniowie wzięli udział w plebiscycie na „Najbardziej życzliwego kolegę, koleżankę”. W drodze głosowania zwyciężyli w klasach I-III – Martyna Głowacka, w klasach IV-VI – Jakub Zaremba, a w klasach gimnazjalnych Michał Cieśla. Na szkolnym korytarzu znajdowało się „Drzewo Życzliwości”, na którym swoje życzenia umieszczali uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Życzliwa dłoń”. Najciekawsze prace przygotowali: I – Daniel Zdanowicz, II – Julia Sadowczyk, Weronika Kromp, III – Julia Smolińska i Nikodem Młodzianowski. Uroczystość przygotowała pani M. Kwela.
Między nami kobietkami - program profilaktyczny
- Spotkanie poprowadziła Prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji firmy Procter & Gamble.Wzięły w nim udział uczennice z klas V i VI. Tematem spotkania były przemiany i problemy wieku dojrzewania, a także porady z zakresu „Jak być piękną”? Udział w zajęciach pozwolił dziewczętom na przypomnienie wiedzy na temat zmian fizycznych i psychicznych zachodzących w okresie dojrzewania i właściwych nawyków higienicznych w tym okresie. Uczennice otrzymały edukacyjne pakiety składające się z broszurki „Między nami kobietami” i pudełeczka z próbkami środków higienicznych.
OGŁOSZENIA /ARTYKUŁY
Moduł OGŁOSZENIA /ARTYKUŁY został zmodyfikowany- SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY PO NOWEMU
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Luty 2024
- Listopad 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Maj 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Wszystkie