Tydzień Mózgu to akcja edukacyjna mająca na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. W dniach 14 i 17 marca 2023 r. w ramach tegorocznej akcji odbyły się w klasie 4 i 5 zajęcia „Jak dbać o swój mózg?”. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, co należy robić, aby dbać o swój mózg. Poznali techniki relaksacyjne pozwalające na tzw. „reset” mózgu i mogli sprawdzić możliwości swojego mózgu rozwiązując łamigłówki słowno-logiczne.
Tydzień Mózgu
Spotkanie z panią archeolog
10.03.2023r. naszą szkołę odwiedziła Dr Alicja Drozd - Lipińska z Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - , antropolog, archeolog, biegły sądowy.
Nasz gość odwiedził szkołę, aby opowiedzieć uczniom o specyfice wykonywanych przez siebie zawodów, a w szczególności antropologa i archeologa. Przywiozła ze sobą nie tylko ciekawe eksponaty, ale również podstawowe narzędzie pracy – grackę. Dla Pani Doktor nie było to pierwsze spotkanie z naszą szkoła. Był to powrót do szkoły w Starogrodzie po 20 latach od badań wykopaliskowych w Kałdusie, a dla nas, dzięki bardzo ciekawej prezentacji - fascynująca podróż w czasie, za którą bardzo dziękujemy.
PROGRAM DLA SZKÓŁ
Konferencja "Czy szachy uczą?"
W naszej szkole uczniowie grają w szachy i odnoszą sukcesy. Konferencja na temat szachów została zorganizowana dla głównie dla rodziców i nauczycieli, ale w wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie ze szkół gminnych. Cieszymy się, że z zaproszenia skorzystała i kujawsko-pomorska wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz, radni Gminy Chełmno Krystyna Iwańska i Bartosz Kubacki, dyrektorzy szkół Gminy Chełmno, uczniowie Gminy Chełmno, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.
Konferencja rozpoczęła się grą symultaniczną z krajowym mistrzem szachowym Pawłem Kukułą, która dostarczyła mnóstwo emocji 15 uczniom ze szkół Gminy Chełmno oraz 2 dorosłych. Ciekawie było patrzeć na te zmagania.
Następnie dyrektor szkoły Ewa Kaczmarek otworzyła drugą konferencji. Pani Bogumiła Mazurkiewicz, nasza szkolna nauczycielka szachów, omówiła zalety gry w szachy. Entuzjasta szachów Bernard Mroziński udowodnił, że w szachy można zagrać w każdym wieku i może grać każde dziecko.
Bardzo ciekawym punktem tej części okazała się prezentacja Pawła Kukuły, który opowiedział o swojej karierze szachowej, z zapałem przedstawił różne ciekawostki, pokazał zdjęcia oraz udzielił krótkiej lekcji gry w szachy.
Masz problem- zwróć się o pomoc
INFORMACJA
o działających telefonach udzielających bezpłatnej pomocy na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom:
800-12-00-02 Ogólnopolskie Pogotowie dla ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska linia”
801 889 880 Telefon zaufania dedykowany osobom cierpiącym z powodu uzależnień behawioralnych oraz ich bliskich – infolinia czynna codziennie w godzinach 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych
800 199 990 Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania, telefon czynny codziennie od godziny 16.00 do 21.00
Więcej informacji pod adresem:
https://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/
OTWP
Dnia 22 marca 2023 na 7 lekcji odbędą się szkolne eliminacje etapu gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Etap gminny odbędzie się 14 kwietnia 2023 roku o godz.10.50 w naszej szkole. Są dwie kategorie:
kl.I-IV
Kl.V-VIII
Prosimy o zgłaszanie się w sekretariacie.
Laboratorium Przyszłości
W marcu na zajęciach techniki rozpoczęliśmy pracę z zestawami do budowy mostów "Polydron Bridges". Po dokładnym zapoznaniu się z instrukcjami i wybraniu potrzebnych elementów, uczniowie klasy V przystąpili do budowy mostu zwodzonego, wspornikowego, wiszącego i wantowego. Praca szła bardzo sprawnie, efekty widoczne były już pod koniec lekcji.
Rekrutacja do szkoły
Proszę dokonywać zapisów dzieci do klasy I na rok szkolny 2023/2024 w terminie do 31 marca 2023 roku.. Wniosek o przyjęcie do klasy I można pobrać w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły w zakładce DOKUMENTACJA/REKRUTACJA.
Walentynki
Dnia 14 lutego odbyły się szkolne walentynki. Z tej okazji uczniowie klas 1-6 wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim „Miłość niejedno ma imię”. Oceniani byli przez jury w składzie: P. Dyrektor Ewa Kaczmarek, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starogrodzie P. Mirosława Przybycień – Rybak oraz P. Małgorzata Kwela.
W kategorii klas 1-3 1. miejsce zajęła Alicja Lisewska, 2. Zofia Andrysiak oraz Alicja Krawczyk, zaś miejsce 3. Aleksandra Tomaszewska.
W kategorii klas 4-6 1. miejsce zajęła Olga Reimus, 2. Wilhelm Wozich, a 3. Tomasz Zaremba. Nagrody w konkursie ufundowała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starogrodzie P. Mirosława Przybycień – Rybak.
W tym dniu odbył się jeszcze jeden konkurs - „Szalone fryzury”. Wzięło w nim udział 31 uczniów z przedszkola, zerówki oraz klas 1-5. Oceniani byli przez jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego: Jana Gronowskiego, Macieja Geppusa oraz Dominiki Kromp.
W kategorii „Fryzura damska” 1. miejsce zajęła Iga Spychalska, 2. Alicja Krawczyk, a 3. Ada Zaremba.
W kategorii „Fryzura męska” 1. miejsce zajął Szymon Kluczewski, 2. Szymon Schabowski, zaś 3. Wojciech Rakowski.
Tradycyjnie tego dnia w naszej szkole dominować kolor czerwony, a uczniowie, nauczycieli i pracownicy mogli wyrazić dowody sympatii za pośrednictwem Szkolnej Poczty Walentynkowej.
Dzień Babci i Dziadka
Dziś bardzo ważny dzień dla Grona Pedagogicznego i Społeczności Uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogrodzie. Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, mogliśmy ponownie gościć w naszych progach kochane Babcie i szanownych Dziadków z okazji ich święta.
Licznie przybyli goście mogli podziwiać na scenie swoje pięknie śpiewające, tańczące i recytujące wnuki. Krótkie programy artystyczne przygotowały przedszkolaki oraz klasy I-VII, a klasa VIII zadbała o stronę techniczną wydarzenia (szatnię, kawę, herbatę). Uroczystość poprowadził przewodniczący szkoły Jan Gronowski, a pomagał mu, jako dżin, Kacper Nalazek z kl. IV.
Rekrutacja do przedszkola
18 stycznia 2023
Proszę dokonywać zapisów dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024 od 25 stycznia 2023 r. do 15 lutego 2023 r.
Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce: DOKUMENTY/REKRUTACJA
Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w sekretariacie szkoły do 15 lutego 2023 r.
Święto Niepodległości
11 listopada 2022
Nasi uczniowie przygotowali gminne obchody w okazji Święta Niepodległości.
Piekne zdjęcia zostały zrobione z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.
Laboratorium przyszłości w klasie III
X2022
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci Klasa III skonstruowała niesamowite konstrukcje. Wykazali się umiejętnością odczytywania instrukcji, dużym zapałem i zainteresowaniem. Zdjęcia w albumie.
Spotkanie z saperem
28 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami 13 patrolu saperskiego z 3 batalionu drogowo – mostowego w Chełmnie. Młodszy chorąży Piotr Janowski opowiedział co zrobić, aby zostać żołnierzem zawodowym, przedstawił realia pracy saperów oraz zasygnalizował, jak zachować się w momencie znalezienia niewybuchu. Na boisku szkolnym uczniowie obejrzeli specjalistyczny sprzęt wojskowy oraz wóz bojowy.
Spotkanie autorskie
25 października uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu autorskim z właścicielkami wydawnictwa MaLu. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Starogrodzie – P. Mirosławie Przybycień – Rybak, która je sfinansowała. Pani Lucyna Prokopczuk – Radtke i Marta Prokopczuk opowiedziały o swojej książce „Florencja i monstera” i etapami pracy nad nią. Uczniowie dowiedzieli się, ilu ludzi jest potrzebnych, aby książka trafiła do rąk czytelnika. Dzieci zapoznały się z zasadami pielęgnacji roślin oraz usłyszały, na czym polega kwarantanna roślin. W dalszej części spotkania uczniowie wykonywali idealne podłoże do hodowli roślin. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę „Florencja i monstera” z autografami autorek.
Z wizytą w Komendzie Polcji w Chełmnie
Nowa galeria Z wizytą w Komendzie Polcji w Chełmnie została dodana do albumu fotograficznego
4
Zbiórka kasztanów
W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy akcję zbiórki kasztanów. Udało nam się uzbierać 962 kg, co dało 770 zł. Pozyskane środki z ich sprzedaży zasiliły konto Oliwki Zaremby. Osoby, które uzbierały najwięcej kasztanów otrzymały bon upominkowy do Pizzerii Feniks na darmową pizzę. Dziękujemy właścicielce, Pani Paulinie Sobieralskiej, za ufundowanie nagród.
Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w zbiórkę kasztanów, a Panu Zbigniewowi Matusowi za pomoc w wywiezieniu kasztanów.
Podsumowanie akcji "Zbiórka nakrętek"
Po raz kolejny nadszedł czas podsumowania akcji zbiórki nakrętek, które, jak co roku przekazaliśmy na leczenie dziecka z naszej okolicy. W tym roku udało się uzbierać aż 270 kg nakrętek, które przekazaliśmy na leczenie Olafa Murawskiego.
W tym roku najwięcej nakrętek, w przeliczeniu na jednego ucznia, uzbierali uczniowie klasy II. Otrzymali oni upominek ufundowany przez Radę Rodziców.
Przypominamy, że nie zwalniamy i dalej zbieramy nakrętki.
Warsztat RR
Nowa galeria Warsztat RR została dodana do albumu fotograficznego
Rada Rodziców zorganizowała warsztaty w czasie których wykonano makramy na cel charytatywny.
Czwartek Lekkoatletyczny
Dnia 28 września 2022 roku na stadionie im. Grzegorza Mielcarskiego w Chełmnie odbyły się zawody sportowe pod nazwą "Czwartek Lekkoatletyczny”. Wzięli w nich udział zawodnicy ze szkół podstawowych powiatu chełmińskiego. Nasza szkoła również wystawiła swoją reprezentację. Wszyscy bardzo dzielnie walczyli w swoich konkurencjach.
Najlepsze miejsca zdobyli:
Julia Piotrowska – I miejsce w pchnięciu kulą – kat. dziewczęta starsze oraz I miejsce rzut dyskiem- kat. dziewczęta starsze
Laura Piotrowska- II miejsce w pchnięciu kulą- kat. dziewczęta starsze oraz II miejsce rzut dyskiem- kat. dziewczęta starsze
Marta Kosińska – II miejsce w pchnięciu kulą – kat. dziewczęta młodsze
Paweł Szwajkowski – II miejsce w biegu na dystansie 1000 m – kat. – chłopcy młodsi
Maciej Geppus – III miejsce w skoku w dal- kat chłopcy starsi.
Do finału w biegu na 60 m w kat chłopców najmłodszych ,dostał się Antoni Skorupski, który ostatecznie zajął VI miejsce oraz w biegu na dystansie 100 m –Maciej Geppus i Anita Bulińska, którzy również uplasowali się na VI miejscu.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:
Kacper Nalazek, Marcel Michalski, Antoni Skorupski, Dominika Kromp, Paweł Szwajkowski, Wilhelm Wozich, Julia Post, Lena Skorupska, Karol Kromp, Fabian Reimus, Anita Bulińska, Marta Kosińska, Jan Gronowski, Maciej Geppus, Wiktor Jaworski, Julia Piotrowska i Laura Piotrowska
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Luty 2024
- Listopad 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Maj 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Wszystkie