• Dzień Babci i Dziadka

          • Dziś bardzo ważny dzień dla Grona Pedagogicznego i Społeczności Uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogrodzie. Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, mogliśmy ponownie gościć w naszych progach kochane Babcie i szanownych Dziadków z okazji ich święta.

            Licznie przybyli goście mogli podziwiać na scenie swoje pięknie śpiewające, tańczące i recytujące wnuki. Krótkie programy artystyczne przygotowały przedszkolaki oraz klasy I-VII, a klasa VIII zadbała o stronę techniczną wydarzenia (szatnię, kawę, herbatę). Uroczystość poprowadził przewodniczący szkoły Jan Gronowski, a pomagał mu, jako dżin, Kacper Nalazek z kl. IV.

          • Rekrutacja do przedszkola

          • 18 stycznia 2023

            Proszę dokonywać zapisów dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024 od 25  stycznia 2023 r. do  15 lutego 2023 r.

            Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce: DOKUMENTY/REKRUTACJA

            Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w sekretariacie szkoły do 15 lutego 2023 r.

          • Święto Niepodległości

          • 11 listopada 2022

            Nasi uczniowie przygotowali gminne obchody w okazji Święta Niepodległości.

            Piekne zdjęcia zostały zrobione z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.

          • Laboratorium przyszłości w klasie III

          • X2022

            #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci Klasa III skonstruowała niesamowite konstrukcje. Wykazali się umiejętnością odczytywania instrukcji,  dużym zapałem i zainteresowaniem.  Zdjęcia w albumie.

          • Spotkanie z saperem

          • 28 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami 13 patrolu saperskiego z 3 batalionu drogowo – mostowego w Chełmnie. Młodszy chorąży Piotr Janowski opowiedział co zrobić, aby zostać żołnierzem zawodowym, przedstawił realia pracy saperów oraz zasygnalizował, jak zachować się w momencie znalezienia niewybuchu. Na boisku szkolnym uczniowie obejrzeli specjalistyczny sprzęt wojskowy oraz wóz bojowy.

          • Spotkanie autorskie

          • 25 października uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu autorskim z właścicielkami wydawnictwa MaLu. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Starogrodzie – P. Mirosławie Przybycień – Rybak, która je sfinansowała. Pani Lucyna Prokopczuk – Radtke i Marta Prokopczuk opowiedziały o swojej książce „Florencja i monstera” i etapami pracy nad nią. Uczniowie dowiedzieli się, ilu ludzi jest potrzebnych, aby książka trafiła do rąk czytelnika. Dzieci zapoznały się z zasadami pielęgnacji roślin oraz usłyszały, na czym polega kwarantanna roślin. W dalszej części spotkania uczniowie wykonywali idealne podłoże do hodowli roślin. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę „Florencja i monstera” z autografami autorek.

          • Zbiórka kasztanów

          • W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy akcję zbiórki kasztanów. Udało nam się uzbierać 962 kg, co dało 770 zł. Pozyskane środki z ich sprzedaży zasiliły konto Oliwki Zaremby. Osoby, które uzbierały najwięcej kasztanów otrzymały bon upominkowy do Pizzerii Feniks na darmową pizzę. Dziękujemy właścicielce, Pani Paulinie Sobieralskiej, za ufundowanie nagród.

            Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w zbiórkę kasztanów, a Panu Zbigniewowi Matusowi za pomoc w wywiezieniu kasztanów.

          • Podsumowanie akcji "Zbiórka nakrętek"

          • Po raz kolejny nadszedł czas podsumowania akcji zbiórki nakrętek, które, jak co roku przekazaliśmy na leczenie dziecka z naszej okolicy. W tym roku udało się uzbierać aż 270 kg nakrętek, które przekazaliśmy na leczenie Olafa Murawskiego.

            W tym roku najwięcej nakrętek, w przeliczeniu na jednego ucznia, uzbierali uczniowie klasy II. Otrzymali oni upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

            Przypominamy, że nie zwalniamy i dalej zbieramy nakrętki.

          • Warsztat RR

          • Nowa galeria Warsztat RR została dodana do albumu fotograficznego

            Rada Rodziców zorganizowała warsztaty w czasie których wykonano makramy na cel charytatywny.

          • Czwartek Lekkoatletyczny

          • Dnia 28 września 2022 roku na stadionie im. Grzegorza Mielcarskiego w Chełmnie odbyły się zawody sportowe pod nazwą "Czwartek Lekkoatletyczny”. Wzięli w nich udział zawodnicy  ze szkół podstawowych  powiatu chełmińskiego. Nasza szkoła również wystawiła swoją reprezentację. Wszyscy bardzo dzielnie walczyli w swoich konkurencjach.

            Najlepsze miejsca zdobyli:

            Julia Piotrowska – I miejsce w pchnięciu kulą – kat. dziewczęta starsze oraz I miejsce rzut dyskiem- kat. dziewczęta starsze

            Laura Piotrowska- II miejsce w pchnięciu kulą- kat. dziewczęta starsze oraz II miejsce rzut dyskiem- kat. dziewczęta starsze

            Marta Kosińska – II miejsce w pchnięciu kulą – kat. dziewczęta młodsze

            Paweł Szwajkowski – II miejsce w biegu na dystansie 1000 m – kat. – chłopcy młodsi

            Maciej Geppus – III miejsce w skoku w dal- kat chłopcy starsi.

            Do finału w biegu na 60 m w kat chłopców najmłodszych ,dostał się Antoni Skorupski, który ostatecznie zajął VI miejsce oraz w biegu na dystansie 100 m –Maciej Geppus i Anita Bulińska, którzy również uplasowali się na VI miejscu.

            Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:

            Kacper Nalazek, Marcel Michalski, Antoni Skorupski, Dominika Kromp, Paweł Szwajkowski, Wilhelm Wozich, Julia Post, Lena Skorupska, Karol Kromp, Fabian Reimus, Anita Bulińska, Marta Kosińska, Jan Gronowski, Maciej Geppus, Wiktor Jaworski, Julia Piotrowska i Laura Piotrowska

             

          • Msza Święta w Klamrach

          • Dnia 25 września 2022 roku   poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Jakub Wolski, Marta Kosińska, Lena Skorupska oraz opiekunem Samorządu Uczniowskiego Renatą Piękoś-Małecką wzięli udział w uroczystej mszy św. we wsi  Klamry, która  upamiętniała pomordowanych Polaków z powiatu chełmińskiego. Od połowy września do połowy   listopada 1939 roku  w lesie Rybieniec w Klamrach Niemcy rozstrzelali ok. 2500 mieszkańców ziemi chełmińskiej. Zginęło wielu  nauczycieli, urzędników, inżynierów, rzemieślników, księży, a także rolników. Właśnie tam został zamordowany  ówczesny kierownik naszej szkoły pan Edmund Kaszewski.

            Uczestnicząc w tej modlitwie  mogliśmy oddać hołd tym, którzy zginęli za to ,że byli Polakami.. Cześć ich pamięci!

          • Technika z Laboratorium Przyszłości

          • 21 września 2022 r. na lekcji techniki klasa VI rozpoczęła pracę z zestawami klocków zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na pierwszy ogień poszły "Maszyny proste". Plany są ambitne: dźwig, wiatrak, ... Zobaczymy, czy wystarczy wytrwałości.

          • Finał akcji "Przekręć się na pomaganie"

          • 19.09.2022 r. przekazaliśmy zebrane dotychczas nakrętki na sprzedaż. Zgromadziliśmy prawie 270 kg. Zdobyte pieniądze zostały przekazane na rehabilitację 1,5 rocznego Olafka Murawskiego. Wielkie podziękowania przekazujemy wszystkim biorącym udział w akcji, uczniom i ich rodzicom oraz pracownikom szkoły Oczywiście nakrętki zbieramy dalej.

          • Lekcja przyrody

          • 20.09.2022 r. na lekcji przyrody uczniowie klasy 4 określali na podstawie pomiarów i obliczeń wiek drzew. Przeprowadzili również obserwacje przyrodnicze przy użyciu lupy.

          • Lekcja chemii w klasie VII

          • 14.09.2022 r. Odbyła się lekcja chemii, na której uczniowie klasy 7 wykonali tęcze w probówkach. Zajęcia dotyczyły gęstości substancji.

          • Dzień Przedszkolaka

          • Smerfy i Misie wzięły  udział w wezwaniu #Dzień Przedszkolaka. Zatańczyły do piosenki ,,Dziecięce marzenia" jednocząc się z dziećmi całej Polski. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło dobrej zabawy i niespodzianek.

          • Laboratorium Przyszłości

          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości nasz szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe warte 30 000 zł.

            Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt: zestawy konstrukcyjne, zestawy stolarskie, drukarkę 3D, zestawy do programowania mikrokontrolerów i nauki elektroniki, stację lutowniczą, wizualizery oraz sprzęt do profesjonalnego nagrywania filmów (aparat, mikrofony i statywy).

            Sprzęt będzie używany na zajęciach techniki, informatyki i innych.

          • Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - "Wojna na deski"

          • Uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI i VII-VIII zostali zakwalifikowani do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Załozeniem programu jest przybliżenie uczniom zagadnień zwiazanych z filmem poprzez comiesięczne seanse. Pierwszy z nich odbył się 9.10.2019 r. w Kinoteatrze Rondo w Chełmnie. Uczniowie zostali przywitani przez panią S. Maron, która jest koordynatorką programu. Pani Sylwia przybliżyła uczniom problematykę filmu "Wojna na deski" i zaprosiła do uważnego odlądania. Uczniowie poznali historię przyjaźni dwóch chłopców, którzy pod wpływem różnych zdarzeń pokłócili się i ich przyjaźń została poddana próbie.

            Po obejrzeniu filmu uczniowie z dużym zaangażowaniem dyskutowali o zachowaniach bohaterów na lekcjach języka polskiego. Większość z nich już nie może doczekać się kolejnego seansu.