Nauczanie hybrydowe 17-28.05.2021
Loguj się z głową
Uczniowie klasy 4 na zajęciach z wychowawcą 16 i 23 kwietnia realizowali temat „W emocjach kryje się moc” w ramach programu profilaktyki uniwersalnej pod nazwą „Loguj się z głową”, ”, który powstał z inspiracji i współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia.
Program edukacyjny „Loguj się z głową” został opracowany przez Fundację Poza Schematami. Program ma za zadanie dostarczenie wiedzy i ukształtowanie umiejętności u dzieci i młodzieży szkolnej, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią przed e-uzależnieniami.
Lekcje z Klimatem
W dniach 27-29 kwietnia uczniowie klas 8, 7, 5 i 4 obejrzeli webinarium „ Lekcje z klimatem” przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska do realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska oraz działań na rzecz klimatu.
Z naszymi uczniami swoją wiedzą podzielili się naukowcy Uniwersytetu Warszawskiego, współautorzy publikacji „Klimatyczne ABC”, a także rówieśnicy uczniów – przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska.
Z zainteresowaniem nasi uczniowie wysłuchali wykład psycholog dr Magdaleny Budziszewskiej (UW) pt: „Co mogę zrobić dla klimatu?”
Uczniowie mieli także możliwość wysłuchania wirtualnych warsztatów praktycznych:
- Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności;
- Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać o odzież po to, żeby ograniczyć kupowanie w sieciówkach ubrań niskiej jakości.
W trakcie tych warsztatów uczniowie poznali proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w codziennym życiu
Efekty to zwiększenie świadomości klimatycznej wśród młodzieży.
Bezpieczny powrót do szkoły
Nauczanie hybrydowe od 26.04.2021
Szanowni Rodzice,w związku z zapowiedzią Ministra Zdrowia o powrocie do nauki stacjonarnej klas 1-3 z naszego województwa od 26 kwietnia 2021 r. w tzw. "systemie hybrydowym", czekamy na stosowne rozporządzenia w tej sprawie.A sposobie rozwiązania tego systemu w szkole będą informować wychowawczynie.
Akcja "Żonkile" - rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim
19 kwietnia 2021 roku okazał się wyjątkowym dniem dla uczniów kl. II, V, VII i VIII. Nasza szkoła przystąpiła do akcji ”Żonkile”, organizowanej corocznie przez Centrum Edukacyjne Muzeum POLIN, a mającej na celu upamiętnienie powstania w getcie warszawskim w 1943 roku. Uczniowie wzięli udział w wirtualnej wycieczce po Warszawie, oglądając filmy „Muranów–dzielnica północna” i „Będę pisać”. Po projekcji piąto-, siódmo- i ósmoklasiści rozwiązywali zadania na kartach pracy. Wszystkim towarzyszyły wykonane samodzielnie (lub zerwane w ogródkach) żonkile – symbole pamięci o powstaniu.
Akcję przeprowadziły wychowawczynie klas, panie: M. Skorupska, G. Bukowska, D. Krawiec i J. Grygorowicz.
Informacja dla rodziców
Od dnia 29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego.
W dalszym ciągu jest prowadzone nauczanie zdalne w szkole.
Przypominam, że od 1 do 6 kwietnia jest przerwa świąteczna, więc uczniowie nie mają w tym czasie lekcji.
26.03.2021
Dyr.szkoły Ewa Kaczmarek
Tydzień Mózgu 2021
Mózg to najważniejszy i najbardziej skomplikowany narząd naszego organizmu. W dniach 15-19 marca 2021 r. obchodziliśmy Tydzień Mózgu.
Pani pedagog opracowała poradnik „Rodzicu, zadbaj o dziecięcy mózg.” w oparciu o kampanię Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, której celem jest zwrócenie uwagi rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci oraz uważnego towarzyszenia dziecku i spędzania z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów. Fundacja proponuje rodzicom wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych, czyli zbioru reguł dotyczących sposobów i czasu korzystania z ekranów. Zasady pomagają zadbać o prawidłowy rozwój mózgu dziecka, uczą uważności i równowagi między aktywnościami online i offline oraz mogą pozytywnie wpłynąć na relacje rodzinne. Wysłałam do wszystkich rodziców film „Rodzicu, zadbaj o dziecięcy mózg.”
Na lekcjach informatyki w klasach 4-6 wykorzystane zostały materiały np.: (Za)pamiętaj i Tydzień Mózgu - Jak Cię widzą, czyli o stereotypach w postrzeganiu (film).
Klasa 5 w ramach zajęć z wychowawcą zrealizowała cykl zajęć dotyczących funkcjonowania ludzkiego mózgu i poznania mechanizmów sprzyjających uczeniu się. Tematy „Jak skutecznie się motywować?” oraz „Jak pokonać niechęć do nauki?” były realizowane na podstawie filmów z YouTube o tych samych tytułach. Realizowane były również zajęcia wg scenariuszy fundacji „Uniwersytet dzieci” – „Jak mogę kierować swoją uwagą?” oraz „Jak uczyć się szybciej? Jak uczy się nasz mózg?”.
Na zakończenie tego cyklu zajęć w „Tygodniu Mózgu 2021” uczniowie obejrzeli filmy przygotowane przez toruński „Młyn wiedzy”. "(Za)Pamiętaj” wyjaśniający czym jest pamięć, jakie są jej podstawowe rodzaje oraz jak skutecznie się uczyć. "Jak Cię widzą, czyli o stereotypach w postrzeganiu" dotyczył on pierwszego wrażenia i szkodliwości stereotypów oraz film "Ludzki teatr" prezentujący, czym jest inteligencja emocjonalna, jakie są podstawowe emocje i jak wpływają one na nasze ciało. Po projekcji filmów zagadnienia przedstawione w nich zostały przeanalizowane i omówione.
Na lekcji fizyki w klasie 8 uczniowie obejrzeli film “Jak widzimy w 3D?” przygotowany przez Młyn Wiedzy w Toruniu. Następnie ósmoklasiści dyskutowali o tym, czy wszystko co widzimy jest prawdziwe, czy możemy zawsze wierzyć temu co widzimy. Uczniowie uczestniczyli na zajęciach z wychowawcą w webinarium “Czym karmić mózg?”.
Zdalne nauczanie w kl.I-III
Szanowni Państwo,
zgodnie z informacją podaną przez Ministra Zdrowia od 22 marca do 9 kwietnia 2021 r. wprowadzono naukę zdalną również w klasach 1-3. Oddziały przedszkolne funkcjonują stacjonarnie bez zmian.
Dyrektor szkoły: Ewa Kaczmarek
17 marca 2021 r.
Informacja dla rodziców
Szanowni Państwo,
zgodnie z informacją podaną przez Ministra Zdrowia nadal obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół. Uczniowie klas I - III uczą się stacjonarnie, a klasy IV - VIII do 14 marca 2021 r. zdalnie. Oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian.
25.02.2021 r.
Nowe wymagania na egzaminach ósmoklasisty
Informacja dla Rodziców
Minister Edukacji i Nauki ogłosił, że uczniowie klas I – III od 18 stycznia 2021 r. wracają do szkoły. Zajęcia będą odbywały się w trybie stacjonarnym. Uczniowie klas IV - VIII (po feriach zimowych) kontynuują naukę w trybie zdalnym. Godziny przywozów i odwozów podane są podane w w dzienniku elektronicznym w ogłoszeniu. Przypominamy o wyposażeniu dziecka w maseczkę oraz sprawdzanie stanu zdrowia przed wyjściem do szkoły (mierzenie temperatury).
Regulamin_lekcji_zdalnych_w_SP_w_Starogrodzie_2021.pdf
Regulamin_korzystania_z_platformy_Microsoft_Office_Teams_2020.pdf
Zdalne nauczanie w klasach I-VIII
Szanowni Państwo,
w związku z kolejnym dużym przyrostem zachorowań na COVID-19 rząd przedstawił nowe obostrzenia. Rozszerzono zdalne nauczanie na klasy I-III. Przedłużono naukę zdalną dla klas IV-VIII. Zmiany zaczną obowiązywać od poniedziałku 9 listopada 2020 r. Zajęcia stacjonarne zawieszone zostały do 29 listopada 2020 r.
Oddziały przedszkolne ( w tym tzw. "zerówka") będą funkcjonowały bez zmian.
Proszę o śledzenie na bieżąco ogłoszeń w dzienniku elektronicznym.
tel. do sekretariatu: 56 676 08 00, 531 090 524
Dyrektor szkoły: Ewa Kaczmarek
4 listopada 2020 r.
Zbiórka kasztanów
Kolejny już raz cała społeczność naszej szkoły- uczniowie, nauczyciele, pracownicy
i rodzice wykazali się ogromną empatią i wielkim sercem. Jak mawiała nasza patronka, I.Sendlerowa, że jeżeli pomaga się jednemu człowiekowi, to tak, jakby pomagało się całemu światu. Zebraliśmy więc siły i postanowiliśmy pomóc chłopcu zmagającemu się z guzem mózgu, który od pół roku walczy o życie i zdrowie w Stanach Zjednoczonych. Zorganizowaliśmy zbiórkę kasztanów. W ciągu zaledwie kilku dni zgromadziliśmy aż 920 kg tego cennego surowca, ze sprzedaży którego uzyskaliśmy 740 zł i za pośrednictwem fundacji SIEPOMAGA przekazaliśmy w całości na konto Mateusza Oźminy, dziesięciolatka
z Przysieka, którego cała Polska zna jako Małego Wojownika.Bardzo jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, a także panom
M. Skorupskiemu i B. Skorupskiemu, którzy zapakowali kasztany na użyczoną przez pana
G. Polińskiego przyczepkę. Pan M. Skorupski dodatkowo wywiózł kasztany do skupu
i własnoręcznie wypakował.
Zdalne nauczanie
Szanowni Państwo,
w związku z sytuacją epidemiczną w kraju od poniedziałku tj. 26 października 2020 r. nauka w klasach IV – VIII odbywać się będzie w trybie zdalnym. Zajęcia stacjonarne zostały zawieszone do 8 listopada 2020 r. Dla dzieci do lat 16 wprowadzono zakaz wychodzenia z domu bez osoby dorosłej w godz. 8.00 - 16.00.
Proszę, aby uczniowie klas IV - VIII w dni nauki szkolnej byli aktywni w Librusie (uczniowie korzystają ze swoich kont). Odbierali wiadomości i podejmowali aktywność potwierdzającą zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dającą podstawę do oceny ich pracy. W razie trudności proszę pisać do nauczycieli.
Oddziały przedszkolne i klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian. Autobus szkolny będzie kursował jak dotychczas. Dzieci będą otrzymywały obiady (kl.O-III).
Proszę o śledzenie na bieżąco strony internetowej szkoły oraz infromacxji w dzienniku elektronicznym
Dyrektor szkoły: Ewa Kaczmarek
Zasady bezpieczeństwa DDMA
Skuteczna walka z koronawirusem polega na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, tzw. DDMA:
- dystans
- dezynfekcja
- maseczka
- aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem (MZ).
Pasowanie na przedszkolaka
Dziś odbyło się uroczyste „Pasowanie na Starszaka” a w młodszej grupie „Pasowanie na przedszkolaka”. Ze względu na pandemię publiczność była mniejsza niż zwykle (bez udziału rodziców). Dzieci prezentowały swoje umiejętności artystyczne po czym pasowania na grzecznego przedszkolaka dokonała Pani Dyrektor . Każdy pasowany Misiu i Smerf otrzymał słodką niespodziankę zakupioną przez wychowawczynie. Po części oficjalnej Rada Rodziców zorganizowała dla wszystkich tort i poczęstunek. Były także gratulacje oraz chwila dla fotoreporterów. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla dzieci dzień w przedszkolu.
Powiatowy Turniej Szachowy - Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Dnia 13 X 2020 roku odbył się w Naszej Szkole Powiatowy Turniej Szachowy - Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nasze świetne drużyny zdobyły łącznie 12 medali. 8 złotych i 4 srebrne. Jesteśmy Mistrzami Powiatu w obu kategoriach. Nasz najmłodszy zawodnik Maksymilian który również zdobył złoty medal uczęszcza do klasy I. Gratulujemy Zwycięzcom, życzymy im dalszych sukcesów szachowych. Dziękujemy również Organizatorom, przybyłym Sędziom oraz Radzie Rodziców.
Szkolne Dni Tabliczki Mnożenia
Przez trzy dni w naszej szkole królowała tabliczka mnożenia. Okazało się, że nasi uczniowie nieźle sobie z nią radzą oraz, że tabliczka mnożenia to możliwość zorganizowania wielu ciekawych zabaw, konkursów oraz zajęć.
Było bingo, konkursy (Królowa Skakanki, Piłkarz Matematyk, Mistrz Spostrzegawczości), łamigłówki, zagadki. Po prostu dużo się działo.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Luty 2024
- Listopad 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Maj 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Wszystkie