• Klasy I-III szkoły podstawowej

• Szkoła jest przygotowana na przyjęcie dzieci . Uczniowie od momentu przekroczenie furtki szkolnej lub wejścia do autobusu sa objęte opieką. Sale szkolne, stoliki, krzesła są przystosowane. Jedna z sal posiada część rekreacyjną, pozostałe klasy mają do dyspozycji salę zabaw. Toalety są częściowo przystosowane dla najmłodszych.

Wszyscy uczniowie szkoły mają do dyspozycji półki, szafki na pozostawienie podręczników i przyborów.

Uczniowie klas I-III realizują podstawę programową w przestronnych, estetycznie urządzonych i bogato wyposażonych w liczne pomoce dydaktyczne salach. Każda klasa w swojej codziennej pracy ma do dyspozycji zestaw multimedialny składający się z laptopa, rzutnika oraz tablicy interaktywnej, na której są wykorzystywane multibooki  oraz programy interaktywne. Na zajęciach komputerowych dzieci pracują w pracowni komputerowej z dostępem do Internetu. Każde dziecko ma do dyspozycji osobny komputer.

Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w sali gimnastycznej z dostępem do wszystkich pomocy. Podczas ładnej pogody uczniowie mają do dyspozycji boisko akrylowe oraz plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią i huśtawkami. Wychodzą również na zajęcia terenowe w okolicy.

Podczas oczekiwania na zajęcia lub po lekcjach dzieci są pod opieką nauczyciela i w zależności od pogody czas spędzają na boisku, w świetlicy lub sali zabaw, które wyposażone są w liczne gry planszowe, logiczne, zręcznościowe. Mogą również w tym czasie odrabiać zadania domowe i uzyskać pomoc nauczyciela.

Na uczniów oprócz nauki czekają w szkole liczne wyjazdy i wycieczki, np.:
          -do Baja Pomorskiego na przedstawienia teatralne,
          -do kina,
          - do zielonych szkół,
          -do szkoły muzycznej na koncerty,
          - do straży pożarnej,
          -do muzeum,
          -do Planetarium,
          -na wycieczki turystyczne-krajoznawcze.

Uczniowie chętnie biorą udział w licznych uroczystościach i konkursach, takich jak:
          -Andrzejki,
          -Dzień Chłopaka,
          -Dzień Misia,
          -Spotkanie ze św. Mikołajem i Wigilia,
          -Bal karnawałowy,
          -Dzień Babci i Dziadka,
          -Dzień Dziecka,
          -Dzień Rodzica i wiele innych.

Dzieci z klas I-III uwrażliwia się na potrzeby innych i angażuje w ogólnoszkolne akcje charytatywne, takie jak: Góra Grosza, Szlachetna Paczka, zbiórka baterii, nakrętek i makulatury, świąteczny kiermasz oraz zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka.

Uczniowie biorą udział w programach „Zdrowo jem – więcej wiem”, „Owoce i warzywa w szkole”, „Szklanka mleka”. W trosce o  zdrowie dzieci szkoła organizuje spotkania z pielęgniarką szkolną, wyjazdy kontrolne do stomatologa, badania okulistyczne.

Z myślą o rozwoju psychicznym uczniów realizowane są lekcje z pedagogiem oraz specjalistyczne zajęcia w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej (zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, wyrównawcze oraz gimnastyki korekcyjnej). Odbywają się również zajęcia rozwijające kompetencje uczniów – koła matematyczne, szaradziarskie, taneczne, teatralne.
          Dzieci mają na terenie szkoły dostęp do bogato wyposażonej  Biblioteki Gminnej, w której również realizują zajęcia z edukacji czytelniczej. Wraz z wychowawczynią maluchy redagują i wydają gazetkę „Elemelek”, w której mogą pochwalić się swoimi sukcesami, umieścić prace czy też zrelacjonować wydarzenia, w których uczestniczyły.

Uczniowie naszej szkoły mogą w szkolnej stołówce zjeść drugi śniadanie oraz ciepły obiad. Mają do dyspozycji bardzo ładnie wyremontowane toalety, dostosowane również do dzieci pięcioletnich.

Wszystko to świadczy o tym, że Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Starogrodzie jest szkołą przyjazną,
          w której młodsi uczniowie będąc przez kilka godzin dziennie poza domem czują się bezpiecznie, ciepło i przyjemnie.