• Oddział przedszkolny

• Dzieci do oddziału przedszkolnego przyjmowane są w wieku 5 – 6 lat.
          Realizują one podstawę programową w przestronnej, wyremontowanej, estetycznie urządzonej sali.
          Są w niej liczne kąciki tematyczne, część dydaktyczna oraz rekreacyjna  (przestronna przeznaczona
          na zabawy).

Podczas codziennych zajęć wykorzystywane są liczne pomoce dydaktyczne,  m.in. tablice, plansze.  Do dyspozycji dzieci jest sala gimnastyczna, gdzie w okresie zimowym odbywają się zajęcia ruchowe, podczas których wykorzystuje się liczne  liczne sprzęty. Kiedy aura dopisuje dzieci mają do dyspozycji boisko sportowe oraz plac zabaw.

Dzieci dojeżdżające są pod ciągłą opieką opiekunki w autobusie i bezpośrednio z niego odbierane przez opiekunkę i odprowadzane do szatni, a następnie do sali.

W trakcie roku szkolnego dzieci biorą udział w „życiu szkoły” poprzez czynny udział w licznych uroczystościach, szkolnych, takich jak: Dzień Chłopaka, Dzień Misia, Spotkanie ze św. Mikołajem i Wigilia, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Dzień Rodzica i wiele innych oraz klasowych: np. Andrzejki, urodziny, pieczenie pierników.

Na dzieci oprócz nauki i zabawy czekają w szkole liczne wyjazdy i wycieczki, np.:
          do kina, do szkoły muzycznej na koncerty, do straży pożarnej, do muzeum, do Planetarium, do Pompolandii, na wycieczki turystyczne-krajoznawcze organizowane również w czasie ferii.

Od najmłodszych lat kształtuje się u dzieci poczucie empatii i uwrażliwia na potrzeby innych poprzez angażowanie w ogólnoszkolne akcje charytatywne, takie jak: Góra Grosza, Szlachetna Paczka, nakrętek i makulatury, świąteczny kiermasz oraz zbiórka słodyczy
          dla dzieci z Domu Dziecka.

Podczas pracy wychowawczo – dydaktycznej realizowane są programy  „Szklanka mleka” i „Śniadanie daje moc”.
          Dzieci objęte są opieką pielęgniarki szkolnej, z którą odbywają się spotkania profilaktyczne.
          Corocznie organizowane są profilaktyczne badania słuchu prowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chełmnie.  Z myślą o rozwoju psychospołecznym dzieci realizowane są zajęcia  z pedagogiem szkolnym. Objęte są one także pomocą logopedyczną.  Dodatkowo mają język angielski i religię.

Również dla rodziców przeprowadzane są pedagogizacje prowadzone przez wychowawcę oraz pedagogów i logopedów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chełmnie.
          Ponadto dzieci mają do dyspozycji Salę Zabaw, w której odbywają się zabawy swobodne.

Do dyspozycji dzieci są dostosowane do wieku, wyremontowane toalety oraz stołówka szkolna, gdzie zjadają drugie śniadanie oraz ciepły obiad.