Nawigacja

Poniedziałek 26.02.2018

Drodzy uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

 

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

 

Aktualności

 • 3 lutego odbyła się kolejna edycja konkursu krasomówczego „Mały przewodnik” organizowanego przez Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie . Za interesujące i pięknie zaprezentowane uznało jury wystąpienie Radosława Reszczyńskiego z kl. III gimnazjalnej, honorując go I miejscem. Opowiadał on o początkach Chełmna związanego z Kałdusem i Starogrodem, czyli historii która jest nam najbliższa, co niewątpliwie było się dużym atutem prezentacji i wpłynęło na decyzję jury. Gratulujemy Radkowi i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun konkursu: Ilona Lewandowska

 • 10.01.2018

  W naszej szkole 10 stycznia 2018 roku tj. środa od 15.00 do 17.00 odbył się po raz kolejny bal karnawałowy. Uczestnikami balu byli uczniowie z klas młodszych z oddziału 0 i klas 1-3 sp wraz z wychowawczyniami i nauczycielem wspomagającym z oddziału 0 - z panią Judytą Kowalską.  Przenieśliśmy się w świat bajek- były czarownice, wróżki, księżniczki, policjanci … i jeszcze wiele innych ciekawych postaci. Dzieci w barwnych strojach pląsali w rytm muzyki. Uczestnicy balu bawili się wyśmienicie. W przerwach między tańcami był słodki poczęstunek oraz napoje ufundowane przez szkołę. Były konkursy „Muzyczne krzesła”, „Tańczące balony”, „Karnawałowa parada”.  Był też czas na sesję fotograficzną- pamiątkowe klasowe zdjęcia oraz indywidualne w karnawałowej  foto budce. Bal to okazja do integracji i do wspólnej zabawy.

 • W naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny „To co w życiu ważne -moja hierarchia wartości”. Organizatorem konkursu była  Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

  Nad organizacją konkursu w naszej  szkole czuwały panie pedagog Beata Kubacka i Magdalena Dominowska  Szkolna komisja konkursowa w składzie p. Beata Kubacka, p. Magdalena Dominowska oraz p. Ilona Lewandowska wytypowały 10 najlepszych prac po 5  z każdej kategorii tzn: klasy I-IV oraz V-VII szkoły podstawowej.

 • Przez cały grudzień przygotowujemy się na przybycie Zbawiciela, chętne osoby z klas szkoły podstawowej wykonały wieńce adwentowe biorąc udział w konkursie organizowanym przez katechetkę.

  Uczestnicy konkursu:

  1. Julia Post kl. 1

  2. Marta Kosińska kl. 2

  3. Julia i Laura Piotrowska kl. 3

  4. klasa 4 (wspólnie)

  5. Krzysztof Gronowski kl. 5

  6. Róża Buchholz, Antonika Kromp, Józefina Geppus kl. 6

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki z rąk Pani Dyrektor w dniu 22 grudnia na sali gimnastycznej.

 • 18.12.2017

  Od początku grudnia we wszystkich klasach odbywały się eliminacje klasowe aby wyłonić po trzech zawodników z każdej klasy do etapu finałowego który odbył się 18 grudnia 2017 roku w szkolnej świetlicy.

  II etap uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Ewa Kaczmarek informując uczniów o tym, że Rada Rodziców wsparła rozrywki poprzez zakup czterech zegarów szachowych, które mierzyły czas grającym zawodnikom.

  W finale uczestników do 11 lat zwyciężył Szymon Piekarczyk otrzymując Tytuł Mistrza Szkoły w Szachach Wicemistrzem został Krzysztof Gronowski a Mistrzynią Szkoły w Szachach została Róża Buchholz.

 • 12.12.2017

  Dnia 12 grudnia 2017 roku w auli przy ulicy Dominikańskiej w Chełmnie odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy (Igrzyska dzieci do lat 11) w tym turnieju drużyna naszej szkoły zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce otrzymując dyplom oraz nagrodę: szachy gabinetowe.

  Zwycięska drużyna uzyskała tytuł Mistrza Powiatu oraz zakwalifikowała się do rozgrywek wojewódzkich w Toruniu.

  Skład zwycięskiej drużyny: Szymon  Piekarczyk, Krzysztof Gronowski, Julia Sadowczyk, Róża Buchholz.

  W tym samym dniu odbył się również w Chełmnie Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy (Igrzyska młodzieży powyżej lat 11) w tym turnieju drużyna naszej szkoły zdobyła drugie miejsce otrzymując dyplom.

 • 15.12.2017

    Dnia 15 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem z  Komendy Powiatowej Straży Pożarnej  w Chełmnie panem Tomaszem Guzkiem, który opowiedział nam wszystko o czadzie. Dowiedzieliśmy się co to jest za gaz, jak się przed nim zabezpieczyć, jakie są objawy zatrucia tym gazem i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.  Pan Tomasz opowiadał również o pożarach: jak do nich dochodzi, jakie są przyczyny i jak podręcznym sprzętem gaśniczym możemy próbować ugasić małe zarzewie ognia.

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Starogrodzie, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum
  Starogród, 86-200 Chełmno1
 • 056 676 08 00

Galeria zdjęć