• OGŁOSZENIA

• Zaproszenie na bezpłatne spotkania psychoedukacyjne dla rodziców i opiekunów

Usłysz swoje dziecko!

Usłysz swoje dziecko! − zaproszenie na bezpłatne spotkania psychoedukacyjne dla rodziców i opiekunów

· Jak komunikować się z nastolatkiem? Czy robię to dobrze?

· Jak dostrzec u dziecka kryzys emocjonalny, psychiczny?

· Co robić gdy dziecko doświadcza trudności? Kiedy i jak reagować?

· Co mówić, a czego absolutnie nie?

· Gdzie szukać pomocy i wsparcia?

To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie rodzice i opiekunowie na każdym etapie wychowania dziecka. Udział w spotkaniu będzie pomocny w szukaniu na nie odpowiedzi, a także wyposaży w narzędzia niezbędne do otwartego, skutecznego i empatycznego komunikowania się z nastolatkiem

Spotkanie odbędzie się 10.10.2023 r. o godz. 17 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie, ul. Dominikańska 35 (sala na II piętrze).

Spotkanie poprowadzi Pani Magdalena Masłowska − doświadczony pedagog, suicydolog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego, w bieżącej pracy podejmujący szereg działań mających na celu wsparcie i pomoc dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom w kryzysie, traumie, trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych uzależnieniem, współautor i realizator programów edukacyjnych i profilaktyczno-wychowawczych.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 10.10.2023 r. godz. 14.00 na adres mailowy m.augustyniak@kujawsko-pomorskie.pl w tytule wiadomości wskazując datę spotkania.

Prosimy o przybycie 10 minut przed rozpoczęciem spotkania.

Organizatorem spotkania jest Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach kampanii Kujawsko-Pomorskie działa z GŁOWĄ Więcej informacji pod linkiem − https://www.kujawsko-pomorskie.pl/zdrowie-psychiczne/40899-uslysz-swoje-dziecko-bezplatne-spotkania-psychoedukacyjne-dla-rodzicow-i-opiekunow.

W załączeniu do maila otrzymują Państwo ulotkę „Gdzie szukać wsparcia i pomocy” z obszerną wiedzą o formach i miejscach pomocy − nie tylko dzieciom.

Serdecznie zapraszamy!

Obiady (prosimy przeczytać dokładnie)

Informujemy, że dożywianie dzieci w szkole rozpocznie się od 5 września br. Firmą dostarczającą obiady nadal jest  Pizzeria „Fenix” z Kijewa Królewskiego,

Cena obiadu wynosi 11 zł, w tym rodzic/opiekun płaci 8 zł (za tzw. wkład do kotła). Resztę pokrywa Gmina Chełmno

OBIADY –
          19 dni x 8,00 zł = 152 zł
          Płatne do 5 dnia każdego miesiąca .
          Wpłat można dokonywać tylko i wyłącznie przelewem na niżej podany numer konta
          Nr konta bankowego do wpłat za obiady:
          Urząd Gminy Chełmno
          Bank Millennium 68 1160 2202 0000 0000 6087 8332

Potwierdzenie wpłaty należy przesłać niezwłocznie po opłaceniu na adres e-mail: sekretariat@starogrod.szkola.pl .
          Tytuł przelewu - imię(imiona) i nazwisko ucznia oraz nazwa szkoły, np.
          Jan Kowalski SP Starogród
          Jan Agata Kowalscy SP Starogród

Zamówienie należy składać wyłącznie  sms-em pod nr tel. 531 090 524  z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz datą od kiedy będzie jeść obiady.

Jeśli rodzic nie odwoła obiadów to zamawiane są automatycznie co miesiąc.

Przypominamy zasady dotyczące odwoływania i rezygnacji z obiadów:

• Wyłącznie sms na nr tel. 531 090 524,
          • Odwołać można najpóźniej w dniu roboczym poprzedzającym rezygnację obiadu do godz. 14.00,
          • W sms należy podać:

- imię i nazwisko dziecka,

- od kiedy do kiedy odwołany obiad,

- jeśli okres nieobecności się przedłuży należy wysłać kolejnego smsa.